WiFi Analyzer dla Windows 10 Mobile w polskiej wersji językowej

WiFi Analyzer to jedna z lepszych aplikacji do monitorowania stanu naszych sieci wifi. Najnowsza aktualizacja wprowadza polską wersję językową. To miła niespodzianka ze strony deweloperów.

WiFi Analyzer jest aplikacją działającą zarówno na telefonie jak i innych urządzeniach. Format UWP ma też dodatkową zaletę: kupując wersję pro na jednym systemie, automatycznie odblokowujemy taką samą wersję na pozostałych. To jedna z lepszych aplikacji narzędziowych, dzięki której w łatwy sposób sprawdzimy natężenie sygnału w poszczególnych pomieszczeniach, stabilność połączenia czy szczegółowe dane nt. sieci.

Aplikacja oferuje m.in. podgląd szerokości pasma, częstotliwości, używanego protokołu, szczegółów używanych zabezpieczeń, IP czy danych urządzenia. Na bieżąco możemy śledzić stan czy szybkość łącza, jak również sprawdzić, jakie sieci w danym miejscu są dostępne i o jakiej sile. Ilość opcji jest duża, a jakość i czytelność wyższa niż w wersji na androidzie.

WiFi Analyzer

WiFi Analyzer to również aplikacja, która cały czas jest poprawiana i rozwijana. Ostatni duży update miał miejsce w tym tygodniu, dzisiaj dostaliśmy kolejną, tym razem mniejszą poprawkę:

wersja 2.2.1 z 28 sierpnia br.:

  • poprawione tłumaczenie dla języka rosyjskiego

wersja 2.2.0 z 22 sierpnia br.:

  • pełne tłumaczenie na język polski
  • wybór adaptera Wi-Fi
  • dodano blokadę obracania ekranu (rotation lock)
  • dodano tytuły przy przyciskach na górnej belce
  • wprowadzono poprawki skalowania
  • poprawki niezawodności.

Program działa bez problemu w wersji bezpłatnej i nie epatuje użytkownika reklamami. Wersja Pro oferuje dodatkowo jedynie kilka drobnych funkcji i brak informacji o możliwości upgrade, ale mimo wszystko zachęcam do wsparcia developerów, szczególnie po tym jak dodali język polski. Kupując wersję Pro odblokowujecie taką samą wersję na komputerze czy innym urządzeniu z Windows 10. Poza tym wspieracie rynek Windows i developerów, którym chce się pisać i rozwijać aplikacje w wersji na Windows 10 – ale o tym chyba nie muszę nikomu przypominać.

Pobierz WiFi Analyzer (aplikacja bezpłatna, wersja PRO kosztuje 8,50 zł)