Więcej zrzutów ekranu z systemu Windows 10 dla telefonów

Wczoraj mieliśmy możliwość obejrzeć pierwsze zrzuty ekranowe z sytemu Windows 10 dla telefonów. Dzisiaj do sieci wyciekło sporo kolejnych zdjęć. Niestety zrzuty pochodzą z chińskiej wersji językowej ale mimo wszystko zapraszam do obejrzenia nowości.

Kompaktowe menu podręczne

Windows 10 dla telefonów

Sklep Windows nie zmienił znacząco swojego wyglądu. Możemy jednak zobaczyć nowe ustawienia klawiatury, którą możemy ustawić na cały ekran, wyrównać do lewej lub do prawej.

Windows 10 dla telefonów

Widok na pomniejszoną klawiaturę oraz głosowe wprowadzanie tekstu.

Windows 10 dla telefonów

Początkowy ekran bootowania

Windows 10 dla telefonów

Lista aplikacji oraz menedżer plików

Windows 10 dla telefonów

Uniwersalne aplikacje

Windows 10 dla telefonów

Ustawienia motywu z możliwością ustawienia tapety. Windows 10 będzie również wspierał rzeczywisty czas na ekranie blokady. Widoczny jest również odnośnik do zaawansowanych opcji.

Windows 10 dla telefonów

Szczegółowy widok listy aplikacji

Windows 10 dla telefonów

Ekran startowy z tapetą

Windows 10 dla telefonów

Windows 10 będzie posiadał wbudowaną aplikację do nagrywania.

Windows 10 dla telefonów

Źródło: WMPoweruser

 • Ktosiek

  Ja mam takie pytanie, a co z aplikacjami kupionymi na WP8.1? Bo skoro aplikacje mają być uniwersalne, to czy te kupione na WP8.1 będą działać zarówno na W10 na smartfonach i PC? :: P

  • Tomasz Klimek

   Jak na razie mam W10 na laptopie i bardzo dużo aplikacji i programów nie działa . W ogóle to na razie porażka.Zobaczymy jak będą wychodziły poprawki.

  • Na WP8.1 jest już dosyć sporo uniwersalnych aplikacji takich jak np. Nextgen Reader czy Wordament. Podejrzewam, że wszystkie aplikacje będą działać na Windows 10 a to czy będą uniwersalne to zależy od ich producentów.

   • Ktosiek

    Chodzi mi o to, czy będzie trzeba kupować dwa razy jedną aplikację.
    Przykładowo teraz kupując aplikację „szybkie czytanie” mogę z niej korzystać tylko na WP8.1, aby korzystać z niej na W8.1 muszę kupić ją ponownie ;p
    I rozchodzi mi się o to, czy jeżeli kupiłem tą aplikację szybkie czytanie, to czy będę mógł z niej korzystać na W10 w wersji na PC, skoro kupiłem ją na WP8.1
    Bo zakładam, że na W10 w wersji na smartfony to problemów nie będzie 😛

    • Jeżeli aplikacja będzie uniwersalna to nie będziesz musiał jej kupować. Tak jak napisałem wcześniej – wszystko zależy od tego czy producent udostępni swoją aplikację jako uniwersalną.

     • Sebastian H

      Jemu chodzi o kompatybilność wsteczną a nie czy kupiona appk będzie mu chodzić na Tel i lapku

     • Chyba jednak nie bo pisze o systemie Windows Phone 8.1 i Windows 8.1. Pytanie brzmi czy aplikacje, które kupił w WP8.1 będą dostępne dla wszystkich urządzeń po aktualizacji do W10. Odpowiedź znajduje się w mojej poprzedniej wiadomości.

    • egon81

     Mają być raz kupione i działać na każdym sprzęcie, przykładowo kupujesz gierkę na XBoxie i grasz też na PC i Lumce 😉

 • Adrian

  się zapowiada ciekawie . zobaczymy ostatecznie jak to wszystko będzie wyglądać na mojej 1320 i ogólnie na wszystkich modelach 🙂

 • michalR

  te chińskie krzaki w ogóle nie wyglądają 😉

 • Robert Kula

  Mogę komentować w Disqus, nareszcie 🙂

  • To musiały być jakieś problemy po Twojej stronie – albo z kontem Disqus albo inne bliżej nieznane powody. Tak czy inaczej dobrze, że wszystko wróciło do normy!

   • Robert Kula

    Zauważyłem, że ostatnio z opóźnieniem pojawiają się artykuły w Disqusie z nokiawindowsphone, a wchodząc przez przeglądarkę na Lumii nie działają linki do zalogowania i obrazki symbolizujące disqusa, fb itp. Kliknięcie bez reakcji

    • Odnośniki nie działają tylko tutaj czy na wszystkich stronach z Disqus? Nie mam wpływu na działanie systemu komentarzy – to zewnętrzna wtyczka.

     • Robert Kula

      Możliwe że było to spowodowane błędami Disqusa bo odkąd się zalogowałem w przeglądarce na telefonie i dałem zapamiętanie hasła to działa ok. Ale wasze nowe artykuły nie pojawiają się od razu w aplikacji