Więcej o kartach pamięci oraz trzech rzędach średnich kafli w Windows Phone 8.1

Wśród wielu nowości jakie zobaczymy w nadchodzącej aktualizacji Windows Phone 8.1 pojawią się dwie funkcjonalności, na które użytkownicy czekają z niecierpliwością. Pierwsza z nich to możliwość instalacji aplikacji na karcie pamięci a druga to możliwość ustawienia trzech rzędów średnich kafli na ekranie startowym. Mam dla Was zarówno dobre jak i złe wieści.

Karta pamięci microSDXC dla Windows Phone

Możliwość instalacji aplikacji na karcie pamięci będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają telefony z niewielką ilością wbudowanej pamięci. Microsoft wprowadził jednak obostrzenia dotyczące kart pamięci. Obsługiwane będą jedynie karty z klasą prędkości 6 i szybsze. To oznacza, że na kartach z klasą prędkości 4 lub niższą nie będziemy mogli instalować żadnych aplikacji. Microsoft zaleca korzystanie z kart pamięci z klasą prędkości 10. W ten sposób Microsoft chce zapewnić odpowiednią szybkość działania systemu oraz instalowanych aplikacji.

Opcja dodania trzeciego rzędu średnich kafli pojawi się w aktualizacji Windows Phone 8.1. Będą one jednak dostępne tylko i wyłącznie dla telefonów z ekranem 4.5″ lub większym. Smartfony posiadające mniejszy wyświetlacz jak np. Nokia Lumia 520 czy Nokia Lumia 620 nie otrzymają funkcji zwiększenia ilości kafli na ekranie startowym.

System Windows Phone 8.1 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany w środę w San Francisco w trakcie konferencji Microsft BUILD Developer Conference 2014.

Źródło: WMPoweruser