Wideo z anulowanym przez Microsoft flagowym telefonem McLaren

Telefon o nazwie kodowej McLaren był rozwijany przez firmę Nokia jeszcze przed przejęciem działu mobilnego przez Microsoft. Miał to być pierwszy model z rodziny Lumia z funkcją 3D Touch czyli możliwością obsługi telefonu za pomocą gestów bez konieczności dotykania wyświetlacza. Microsoft nie zdecydował się na dalszy rozwój tego projektu ale powstało kilka sztuk prototypowych. Teraz mamy możliwość obejrzeć jeden z takich telefonów na krótkim filmie.

Na filmie możemy zobaczyć po raz kolejny jak wygląda McLaren. Do złudzenia przypomina telefon Nokia Lumia 1020 tyle, że w aluminiowej obudowie. Według niektórych informacji miał to być bezpośredni następca tego modelu. Niestety wideo przedstawia jedynie możliwość przewijania ekranu za pomocą gestów. Nie zostały pokazane żadne inne nowości jak np. eksplodujące kafelki, które również miały zostać zaprezentowane po raz pierwszy z premierą tego modelu.

Źródło: Baidu

 • Tragedia. To samo idzie zrobić obecnie bez posiadania prototypu. Po drugie są przekaz lepiej aby został na baidu

  • Huer

   Normalnie ja rozumiem, że może nie masz dużo czasu ale jednak tak nabierać się nie powinieneś. Zajrzyj na poniższy link i bardzo proszę napisz aktualizacje, że to jakiś debil nakręcił ten filmik i sobie jaja robi z niepoinformowanych ludzi bo te komentarze mnie po prostu torturują. A co do tych gestów to one na pewno będą w jakiejś Lumii bo co chwila MS dostaje jakiś nowy patent. Ostatnio(2 tygodnie temu) był patent o koncie nachylenia palca do wyświetlacza.
   Normalnie wszędzie wpworld.pl windowscental.com wmpoweruser.com piszą o tych „gestach” a w komentarzach wszędzie to samo. ŻAL
   http://wmpoweruser.com/microsoft-research-demos-low-cost-3d-interaction-sensor-technology-on-mobile-devices/

 • kornuto

  To co pokazali jakoś specjalnie interesujące nie jest. Nowością i czymś WOW byłyby eksplodujące kafelki.. może kiedyś 😉

 • RDF2

  dobrze, ze to szkaradztwo anulowali. co do 3D to nie jest to żadna nowość ani ciekawa opcja – pierwsza rzecz do wyłączenie, po prostu przeszkadza. 😉

  • Huer

   Kto Ci powiedział, że tak wygląda 3D Touch? Bo chyba nie ten filmik co trzeba zobaczyłeś.

 • Daniel Piotrowski

  moja L920 też ma tą technologię 🙂 czasem przytrafi się że włączy się opcja pod palcem zanim dotknę ekranu 🙂 chyba jak jestem naładowany bo żona nie używa cocolino ( płyn do prania aby się nie elektryzowało )

 • RPP

  Nie wiem czy to nie jest jakiś Fake? Moja Nokia Lumia 1020 też potrafi zrobić to samo co na filmie. A nawet udaje się napisać w sposób bezdotykowy sms-a. Wystarczy, że mam dobrze „rozgrzany” palec.

 • Huer

  Nie no po prostu nie mogę wytrzymać jak czytam co piszecie. Przecież to nie jest 3d Touch!!!!!!!!
  To jakiś kretyn po prostu i tyle a na mojej starej L520 też tak się da.
  A co to jest to 3D Touch? Zobaczcie link poniżej.

  http://wmpoweruser.com/microsoft-research-demos-low-cost-3d-interaction-sensor-technology-on-mobile-devices/