Wideo: Windows Phone 8.1 na telefonie Nokia Lumia 520

W sieci pojawił się pierwszy film prezentujący najnowszy system Windows Phone 8.1 (WinPRT 8.1, Windows Phone RT 8.1) na telefonie Nokia Lumia 520. Pierwszą nowością, która rzuca się w oczy to możliwość ustawienia trzech średnich kafli w jednym rzędzie. Zapraszam do obejrzenia filmu.

Po obejrzeniu filmu można odnieść wrażenie, że najnowszy system oznaczony numerem 8.1 nie działa zbyt płynnie na telefonie Nokia Lumia 520. Według autora filmu winne jest urządzenie, którym nagrywał film a sam system działa bardzo płynnie. Na filmie oprócz trzech średnich kafli w jednym rzędzie zobaczymy również centrum akcji (centrum powiadomień), nowy interfejs aparatu fotograficznego, opcje dotyczące klawiatury oraz zamykanie aplikacji przesunięciem w dół.

To tylko niewielka część nowości jakie zobaczymy w najnowszej aktualizacji Windows Phone. Po więcej nowości zapraszam do artykułu Podsumowanie nowości w systemie Windows Phone 8.1 na podstawie bibliotek SDK. Przypominam również, że w WinPRT 8.1 znajdzie się asystent głosowy Cortana w języku polskim!

Źródło: MyNokiaBlog