Wideo: Windows Phone 8.1 na telefonie Nokia Lumia 520

W sieci pojawił się pierwszy film prezentujący najnowszy system Windows Phone 8.1 (WinPRT 8.1, Windows Phone RT 8.1) na telefonie Nokia Lumia 520. Pierwszą nowością, która rzuca się w oczy to możliwość ustawienia trzech średnich kafli w jednym rzędzie. Zapraszam do obejrzenia filmu.

Po obejrzeniu filmu można odnieść wrażenie, że najnowszy system oznaczony numerem 8.1 nie działa zbyt płynnie na telefonie Nokia Lumia 520. Według autora filmu winne jest urządzenie, którym nagrywał film a sam system działa bardzo płynnie. Na filmie oprócz trzech średnich kafli w jednym rzędzie zobaczymy również centrum akcji (centrum powiadomień), nowy interfejs aparatu fotograficznego, opcje dotyczące klawiatury oraz zamykanie aplikacji przesunięciem w dół.

To tylko niewielka część nowości jakie zobaczymy w najnowszej aktualizacji Windows Phone. Po więcej nowości zapraszam do artykułu Podsumowanie nowości w systemie Windows Phone 8.1 na podstawie bibliotek SDK. Przypominam również, że w WinPRT 8.1 znajdzie się asystent głosowy Cortana w języku polskim!

Źródło: MyNokiaBlog

 • Jakub

  Czy Cortana będzie dostępna także na Lumii 520? 🙂

  • Wiele wskazuje na to, że Cortana będzie dostępna dla wszystkich obecnych telefonów z systemem Windows Phone 8 po aktualizacji do 8.1.

 • rafi

  dziwnie wygląda ikona od baterii pokazuję jakby telefon był podłączony do ładowarki i full naładowany a nie widać kabla żeby był podłączony

 • Fobs

  Oby to była prawda z tym płynnym działaniem, ale odniosłem wrażenie że na monitorze w tle wszystko jest płynne a tylko na telefonie nie bardzo.

 • eljoel

  To na pewno fake widać że system jest za wąski, a w dodatku ustawienia nfc w 520 która go nie posiada

 • Mateusz Kretkiewicz

  Zacznijmy w ogole od tego ze sam OS na telefonie laguje strasznie…… mozna to poznac po tym ze uruchomiona osemka na pc odswieza sie o wiele plynniej od telefonowej 8.1….. po drugie lumia 520 watpie czy pociagnela by win 8.1

  • WP8.1 już jest dla Lumii 520 i użytkownicy nie narzekają na płynność działania.