Wideo: Recenzja opaski Microsoft Band oraz aplikacji Microsoft Health

Ostatnio przygotowałem dla Was wideo recenzję najnowszej wersji systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10149, którą możecie zobaczyć tutaj. W komentarzach pisaliście, że taka forma odpowiada Waszym gustom dlatego postanowiłem przygotować kolejną recenzję. Tym razem starałem się opisać wygląd oraz możliwości opaski Microsoft Band wraz z aplikacją wspomagającą czyli Microsoft Health. Zapraszam do oglądania!

Jakiś czas temu przygotowałem również dla Was najobszerniejszą recenzję opaski w Polsce gdzie znajdziecie więcej szczegółowych informacji o parametrach technicznych, poszczególnych opcjach opaski oraz czy wskazówki dla osób, które zamierzają kupić opaskę.

[textblock style=”3″]Najobszerniejsza w Polsce recenzja opaski fitness Microsoft Band[/textblock]

Czekam na Wasze opinie odnośnie korzystania z opasek fitness nie tylko marki Microsoft. Czy gadżety te spełniają Wasze oczekiwania? A może macie jakieś dodatkowe pytania lub uwagi? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

 • 21minut, co ty chcesz Abstrachuje pobić?
  ==========
  mogłeś pokusić się o jakieś „pimp my band”:)

  • Aplikacji typu Pimp My Band jest przynajmniej kilka w Sklepie Windows Phone ale żadnej jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Wystarcza mi to co jest w standardzie.

 • 1. opaska posiada funkcję inteligentnego wybudzania?
  2. w trakcie upałów nie odparza skóry ręki?
  3. uwaga techniczna – w oglądaniu przeszkadza odbijający się drugi aparat na ekranie telefonu, wartało by zmienić folię na matową albo zmienić kąt ustawienia lub poprosić drugą osobę o pomoc w kamerowaniu

  • 1. Opaska wibruje o określonej przez użytkownika godzinie. Co rozumiesz przez inteligentne wybudzanie?
   2. Z reguły nie ćwiczę na zewnątrz więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Niemniej jednak w internecie można znaleźć opinie osób, którym opaska podrażniła skórę. Niestety nie jestem w stanie napisać coś więcej w tym temacie.
   3. Muszę po prostu zwracać większą uwagę na to pod jakim kątem trzymam telefon. Trudno jednak w przypadku długich filmów pamiętać o wszystkim. Tak czy inaczej postaram się zwracać na to większą uwagę.

   • Emil

    1 zapewne chodzi o budzenie poza fazami REM. Nie dokladnie o zadanej godzinie, tylko w takim momencie, kiedy jest to korzystne dla naszego późniejszego samopoczucia. 😉
    2 ja jestem mega alergikiem i band mnie nie rusza, wiec jest ok

    • 1. Dlaczego poza fazami REM? Z tego co czytałem to najlepiej obudzić się właśnie podczas tej fazy bowiem wtedy mózg posiada największą aktywność i po przebudzeniu nie czujemy zmęczenia. Najgorzej obudzić się w czwartej fazie snu czyli najgłębszej.

   • 1. inteligentne wybudzanie to włączanie alarmu do 30 minut przed określoną godziną w płytkiej fazie snu, kiedy człowiek jest już wybudzony, a nie o konkretnej godzinie, jeżeli opaska nie wychwyci płytkiej fazy to wtedy wibruje o wskazanej godzinie, pytanie czy MS Band ma taką funkcję, inne opaski mają
    2. w upalny dzień przy ściślejszym założeniu opaski zdarzyło mi się mocno podrażnić skórę przedramienia, wręcz zranić, wydaje mi się że to przypadłość wszystkich opasek jeśli zbyt mocno je zapniemy
    3. myślę że fajnie byłoby pokazać na filmie właśnie jak taka opaska działa na ręce, jak się ją zakłada, jak ją nosi, jak wygląda, jak funkcjonuje, bo np. zauważyłem ze ikony przesuwa się w poziomie przez co jej używanie na górnej stronie ręki byłoby problematyczne, czyli że nosi się ją ekranem do dołu z zapięciem na górze, tak jak sugeruje MS – pytanie jak to wygląda i czy jest funkcjonalne bo przecież jak gdzieś kładziemy ręce to uderzamy ekranem o stół albo nam ten ekran może przeszkadzać przy jedzenie obiadu etc 😉

    • 1. Nie jestem do końca przekonany czy jakakolwiek opaska jest w stanie rozpoznać poszczególne fazy snu. Jak widać na wykresach z monitora snu w aplikacji Microsoft Health opaska mierzy jedynie sen płytki i sen (light sleep), w którym odpoczywamy (restful sleep). Moim zdaniem niewiele ma to wspólnego z fazami snu bo jak wiemy w ciągu nocy występują cztery fazy snu, które powtarzają się cyklicznie co mniej więcej 90 minut. Odpowiadając na pytanie to opaska nie posiada funkcji inteligentnego budzenia.
     3. Przyjąłem uwagi odnośnie filmu. Opaskę noszę ekranem do góry i nie mam żadnych problemów z obsługą. Z pewnością wygodniej korzystałoby się ekranem do dołu ale ze względu na to, że często siedzę przy komputerze obawiam się, że ramka wyświetlacza mogłaby się szybciej zniszczyć. Kwestia przyzwyczajenia.

 • i jeszcze jedno – jak na opaskę za tysiaka to brak ładowarki to małe przegięcie – jedną wtyczką trzeba ładować telefon i opaskę…

  poza tym brakuje mi podsumowania, warto, nie warto, co warto poprawić, poza tym chyba nie zobaczyłem opaski założonej na ręce, jak to wygląda po założeniu i jak mierzy puls

  • Niestety nie byłem w stanie wszystkiego umieścić w filmie. I tak według mnie trwa zdecydowanie za długo. Podsumowanie oraz wygląd opaski po założeniu na rękę jest dostępne w innym artykule z obszerną recenzją, do którego podałem odnośnik w artykule.

  • Emil

   Bez przesady. Ja mam w domu chyba 10 ładowarek. Dostajesz zreszta ladowarke na USB. Podobnie jest u apple.
   Puls mierzy bardzo dokladnie specjalnym czujnikiem z zielonymi diodami.

 • Emil

  Czy wedlug ciebie pomiary krokow i dystansu sa wyssane z palca? Ja mam takie wrazenie. Moj band podaje absurdalne wyniki.

  • Głównie korzystam z opaski w pomieszczeniach zamkniętych dlatego pomiar kroków może być nie do końca precyzyjny. Przy włączonym GPS nie powinno być większych problemów z pomiarem kroków i dystansu. Korzystasz z GPS?

   • Emil

    Mam włączony GPS w telefonie, ale band ma tez swoj odbiornik.

    • Pytałem o to czy masz włączony GPS w opasce w trakcie treningów?

 • Od buildu 10162 to jest dopiero dostępne? Rzadko podłączam telefon i nie mam pewności. 🙂

  • Dawno nie włączałem drugiego komputera, na którym mam Windows 10 więc ciężko powiedzieć. Tak czy inaczej dobrze wygląda ta aplikacja.

  • Patryk Tołodziecki

   10158.

 • Rafał

  Jak dla mnie jest zwyczajnie brzydka i ogórkowata. Patrząc na projekty jakie uśmiercili bo były to projekty Nokii to band pod względem wyglądu wart jest jak dla mnie 500zł i więcej bym za to nie zapłacił.

  • Emil

   Nie masz pojecia ile sensorow i techniki jest wpakowane w band.

  • Mi z kolei odpowiada jej wygląd. Jednym będzie się podobać a innym nie. Tak jest z każdą rzeczą.

 • Darek Cullen

  Siema. Pojawiła wam się aktualka systemu w WP 10 ?. U mnie się wczoraj pojawiła. Ale build ten sam. Może jakieś poprawki. ?. Nie wiem. U mnie przestało działać info+dodatki i filtr połączeń+ sms. ehh.

  • Ani wczoraj ani dzisiaj nic się nie pojawiło na telefonie.

   • Darek Cullen

    Kurdę. Mogłem zrobić screena. ;/. Ale pojawiło się o 23:55. To już nie robiłem. Tam coś pisało Windows Insider. Dalej nie pamiętam.

    • Może Windows Insider Configuration Fast. Taka aktualizacja pojawia się często po wgraniu tego systemu.

     • Darek Cullen

      O. Dokładnie to. Coś pisało Fast jeszcze. ;). Co to daje tak wgl ?. ;).

     • Jakaś poprawka związana z otrzymywaniem przyszłych aktualizacji w trybie Insider Fast.

  • Darek Cullen

   A bym zapomniał. Głupie pytanie trochę. Ale czy wiadomości sms są synchronizowane z onedrive ? I jak wyłączyć synchronizacje zdjęć z onedrive WP 10 ?

   • Jeżeli są automatycznie wykonywane kopie zapasową to w nich również zawarte są wiadomości SMS. Jeżeli chodzi o synchronizację to musisz ją włączyć w aplikacji OneDrive.

 • Patryk Tołodziecki

  Skąd brana? Poluję na nią i znalazłem opcję z UK, ale jeszcze za drogo 🙂

 • apka po zaznaczeniu info że nie posiada się opaski od MS, wyszukuje inne opaski aby się sparować. Ktoś próbował to zrobić np z MiBand?