Wideo: Pierwsze spojrzenie na opaskę Microsoft Band 2

Przez dłuższy czas używałem opaski Microsoft Band pierwszej generacji, która przez wielu użytkowników była i jest w dalszym ciągu uważana za produkt prototypowy głównie ze względu na jakość użytych materiałów. W piątek dotarła do mnie opaska Microsoft Band 2, która już na pierwszy rzut oka wygląda zdecydowanie lepiej. A jak jest w rzeczywistości?

Opaska Microsoft Band drugiej generacji to duży krok na przód jeżeli chodzi o jakość użytych materiałów. Akcesorium wygląda zdecydowanie lepiej i jest dużo bardziej przemyślane w porównaniu do swojego poprzednika. Opaska posiada wszystkie funkcje jakie oferowała opaska pierwszej generacji a dodatkowo została wzbogacona dodatkowymi rozwiązaniami takimi jak inteligentne budzenie, oszczędzanie baterii czy możliwość liczenia przebytych schodów. W przypadku baterii nie zauważymy żadnej poprawy – w pełni naładowana opaska powinna wystarczyć na pełne dwa dni ale w przypadku długich treningów z użyciem GPS nie mamy co liczyć na taki wynik. Warto również dodać, że opaska posiada menu w języku polskim!

Microsoft Band 2 - czujnik tętna

Microsoft Band 2 - zapięcie

Microsoft Band 2 - język polski

Obecnie opaskę można kupić w promocji, w której jej cena została obniżona o 30 funtów, dzięki czemu jej aktualna cena wynosi blisko 170 funtów co w przeliczeniu na złotówki daje blisko 1000zł. Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem to możecie zamówić opaskę ze sklepu Microsoft Store UK. Pamiętajcie aby dokładnie zmierzyć Wasz nadgarstek bowiem opaska występuje w trzech rozmiarach. W tym celu skorzystajcie z arkusza PDF przygotowanego przez Microsoft.

Zapraszam również do tego artykułu, w którym znajdziecie porównanie specyfikacji technicznych oraz dodatkowych funkcji w opaskach pierwszej oraz drugiej generacji.

Jeżeli macie jakieś pytania odnośnie opasek Microsoft Band to chętnie na nie odpowiem w komentarzach poniżej.