Wideo: Jak działa nowa funkcja obsługi jedną ręką w Windows 10 Mobile Build 10136

Wczoraj Microsoft udostępnił nową wersję systemu Windows 10 Mobile Build 10136 w programie Insider Preview. Nowa odsłona systemu wprowadziła szereg nowości oraz usprawnień. Jedną z nowych funkcji jest obsługa telefonów z wyświetlaczami powyżej 5 cali jedną ręką. Zobaczcie jak sprawuje się ta funkcja na telefonie Nokia Lumia 1520.

Dzięki tej nowej funkcji posiadacze telefonów z dużymi wyświetlaczami mogą obsługiwać telefon jedną ręką. Wystarczy przytrzymasz klawisz Start a wyświetlany obecnie obraz obniży się do połowy wyświetlacza. Obniżony obraz również można przewijać co dodatkowo ułatwia obsługę jedną ręką. Ponowne wciśnięcie klawisza Start powoduje powrót do pierwotnego widoku.

Czy zdążyliście przetestować najnowszą funkcję w Waszych telefonach? Koniecznie dajcie znać jak się sprawuje na Waszych urządzeniach. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się ze wszystkimi nowościami oraz poprawkami jakie Microsoft wprowadził do najnowszej wersji systemu to zapraszam Was do przeczytania tego artykułu.

Źródło: Windows Central