Wideo: Asystent głosowy Cortana na telefonie z systemem Windows Phone 8.1

Wczoraj pojawił się pierwszy zrzut ekranu z ustawień asystenta głosowego Cortana a już dzisiaj możemy obejrzeć jak wygląda asystent w trakcie pracy. Począwszy od kafelka ekranu startowego, poprzez pierwszą konfigurację aż po wyszukiwanie informacji. Zapraszam do oglądania.

Asystent głosowy Cortana aby w pełni rozwinąć skrzydła i ze znacznie większą precyzją odpowiadać na nasze pytania potrzebuje dostępu do szeregu naszych prywatnych informacji takich jak lokalizacja, kontakty, wiadomości e-mail, wiadomości SMS, historia wyszukiwania w przeglądarce, historia wyszukiwania, szczegóły kalendarza i wiele więcej.

Cortana rozpocznie pracę niezwłocznie po zalogowaniu do naszego konta Microsoft. Asystent spyta się nas również w jaki sposób ma się do nas zwracać i upewni się czy dobrze wymawia wybraną przez nas ksywkę.

Na filmie została również pokazana funkcja Quiet Hours, dzięki której Cortana będzie wyciszać przychodzące połączenia oraz wiadomości SMS jak i inne powiadomienia w godzinach nocnych. Dodatkowo użytkownik będzie miał możliwość włączenia lub wyłączenia automatycznego zarządzania cichymi godzinami przez asystenta głosowego.

Źródło: UnleashThePhones