Wideo: Aplikacje Android na telefonie Lumia 435 z systemem Windows 10 Mobile

Wczoraj przygotowałem dla Was instrukcję dotyczącą tego w jaki sposób można instalować aplikacje Android na telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Dzisiaj z kolei chciałbym Wam pokazać jak funkcjonują niektóre z aplikacji zainstalowane na telefonie Lumia 435 z tym systemem w wersji Build 10166.

Niestety nie miałem okazji sprawdzić jak aplikacje funkcjonują w swoim naturalnym środowisku Android ale odniosłem wrażenie, że działają one niezbyt płynnie. Nie jestem również pewny czy to kwestia telefonu Lumia 435, który posiada dosyć słabe parametry techniczne czy niedopracowanych narzędzi Project Astoria czy też środowiska Android w telefonach Windows 10 Mobile.

[textblock style=”3″]Jak zainstalować aplikacje z systemu Android na Windows 10 Mobile?[/textblock]

[textblock style=”3″]Microsoft udostępnia aktualizację Developer enhancements dla Windows 10 Mobile[/textblock]

Jeżeli udało Wam się uruchomić aplikacje, których brakuje w telefonach z systemem Windows to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

 • Oktawian

  Pytanie nie do końca na temat, ale interesują mnie tapeta z Lumii 435 z wideo.

 • Marcin Wasilewski

  a jak sprawa będzie wyglądała z fcb i instagramem próbował ktoś?

  • Chciałem pobrać aplikację Instagram ale ciągle pojawiał się błąd. Jak uda mi się pobrać to dam znać czy działa. To samo zrobię z aplikacją Facebook.

  • Facebook podobna nie uruchamia się a Instagram działa z kilkoma błędami. Po pierwsze nie można robić zdjęć a po drugie ładowanie zdjęć z galerii trochę przycina. Informacje znalezione w internecie.

   • Foldex

    Mógłbyś sprawdzić w wolnej chwili czy działa opera mobile? 😉 Bardzo mi zalezy na tej aplikacji, a na W10 raczej nie zobaczę wersji modern.

    • Podaj odnośnik do sklepu Google Play. Widzę tam jedynie Operę Mini.

 • Szacun. Nałóż znak wodny bo kapitan Toło skopiuje na wppudla i powie że jego.

 • Ktosiek

  Heh a mnie bardziej przydałby się działający sklep na W10, bo na tablecie mi nie działa :/
  Btw. na Acerze Switch 10 można jakoś ustawić tak, że po odpięciu klawiatury system automatycznie przestawia się na tabletowy? Mimo iż używam sprzętu jako notebooka, to fajnie byłoby gdyby tak to działało 🙂

 • Paweł

  A jak Wam się spisuje WM10 na 435? Nadaje się do codziennego użytku?

  • Nie korzystam z telefonu na co dzień. Jest to egzemplarz przeznaczony na testy systemu Windows 10 Mobile więc ciężko jednoznacznie odpowiedzieć czy nadaje się do codziennego użytku. Moim zdaniem to bardziej kwestia systemu niż samego telefonu. Lumia 435 posiada dosyć słabe parametry techniczne co widać w korzystaniu z telefonu. Telefon lubi się „zamyślić” lub spowolnić w najmniej oczekiwanych momentach. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że obecnie posiadacze telefonów 435 nie mogą wgrać systemu Windows 10 Mobile – nie wiadomo czy Microsoft wstrzymał rozsyłanie dziesiątki dla tego modelu czy to jakiś błąd.

 • saint_karol

  ciekawe jak quziwanie, bo wersja windowsowska to jest porażka. ciekawe czy androidowa na wp chodzi lepiej xD

 • Kamil Król

  Znalazłem program ułatwiający instalację aplikacji 🙂
  http://www.monwindowsphone.com/dc/link.php?id=45