Wiadomości SMS już wkrótce na wszystkich urządzeniach Windows 10 dzięki aplikacji Skype UWP

Jedną z większych nowości jaka miała pojawić się w aktualizacji Anniversary Update miała być funkcja Messaging Everywhere, dzięki której użytkownicy mogli wysyłać wiadomości SMS bezpośrednio z komputera z systemem Windows 10. Niestety Microsoft wycofał się w ostatnim momencie z wprowadzenia tej funkcji zapowiadając przy okazji, że pracuje nad nowym rozwiązaniem z użyciem odświeżonej aplikacji Skype UWP. Jak donosi włoski portal WindowsBlogItalia funkcja zostanie udostępniona już w niedługim czasie.

Skype UWP - Messaging Everywhere

Już wkrótce powinna zostać udostępniona nowa wersja aplikacji Skype, która wprowadzi możliwość wysyłania i odbierania wiadomości SMS. Aby jednak było to możliwe użytkownik będzie musiał wyrazić zgodę na zastąpienie dotychczasowej aplikacji Wiadomości nową aplikacją Skype. W ten sposób nasze wiadomości będą pojawiać się na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10.

Niestety nie wiadomo jak długo będziemy musieli poczekać na aktualizację. Miejmy nadzieję, że wraz z dodaniem nowej funkcjonalności zostaną poprawione niedziałające powiadomienia. Czy zamienicie aplikację Wiadomości na nową aplikację Skype aby rozszerzyć możliwości odczytywania i wysyłania wiadomości SMS?

 • maniman303

  Wątpię a szkoda bo funkcja pisania z kompa zarąbista :/ Wolę mieć wszystko w telefonie uporządkowane i posegregowane – sms-y są w aplikacji wiadomości, Messenger od fb w Messengerze, poczta e-mail w poczcie, a skype, z którego jako skype-a w ogóle nie korzystam w skypie. Głupotą było rozbijanie skype-a w milion apliakcji, ale dobre również nie jest łączenie wszystkiego w jedną przesadzoną aplikację wypchaną funkcjami z których większości się nie skorzysta.

  • Wszafie mam garnitury,portki,koszule,bieliznę,krawaty itp.Z krawata korzystam może dwa razy do roku.Czy mam wyciepnąć szafę?:)

   • maniman303

    Zauważ że większość funkcji w skypie odnosi się do… Skype! To tak jakbyś miał całą szafę krawatów które nosisz dwa razy do roku razem z parą portek na których ci tak naprawdę zależy

    • eddiegct

     Zdaje się, że funkcje Skype to wiadomości i połączenia wideo. Dla mnie korzystanie z tego z poziomu wiadomości (tak jak było to kiedyś i o czym wspomniał wyżej Michał Wolanowski) było bardzo wygodne.
     Także ja nie podchodzę do tego tak jak Ty, czyli wszystko w swojej zagrodzie. Dla mnie wygodne jest jak mam jedną apkę – np. wiadomości, gdzie mam smsy i mmsy ale także mogę się przełączyć na skype czy chociażby Messengera od fb.
     Ale oczywiście w pełni rozumiem Twoje podejście dla tego osobiście uważam, że każdy powinien mieć wybór – czy chce mieć wszystko podłączone pod jedną apkę czy nie wyrazić na to zgody i mieć każdy kanał komunikacji w swojej osobnej apce.

 • Zastanawiam się kiedy poprawią tłumaczenie bo obecnie od kilku dobrych lat mamy dwie aplikacji „Wiadomości” – SMS i MSN. Wystarczyłoby te drugie zmienić na „Informacje” lub „Fakty” 😉

  • Na szczęście mają różne ikonki 🙂

  • Sigmor

   Może od razu ‚Superekspres’? ;v
   Istotnie panuje teraz duplikacja nazw, ale przynajmniej wiadomo o co chodzi – jakbym zobaczył ‚Informacje’, to bym to z definicji olał, jak zapewne większość użytkowników. W j. polskim wszędzie są wiadomości, np. ‚Oglądałaś dzisiaj wiadomości?’, ‚Przełącz na wiadomości!’. Jak dla mnie, to właśnie nazwanie SMSów jako ‚Wiadomości’ jest mylące. 😀

 • Michał Wolanowski

  Cieszy mnie to bo to rzecz która zniknęła w redstone 1, czyli zintegrowanie skype z wiadomościami to było fajne rozwiązanie, ktorego mi teraz brakuje. Rozbudowanie funkcji o integrację z innymi urządzeniami uważam za ciekawe. Chętnie to wypróbuję 😉

 • PaBlo

  No to teraz Microsoft już legalnie będzie miał dostęp do wszystkich naszych wiadomości tekstowych i to za przyzwoleniem użytkowników…. Wiadomości SMS będą zamiast przez serwery operatorów, przechodzić dodatkowo jeszcze przez serwery Skype’a czyli MS.
  Nie wiem czy pamiętacie ale pierwotnie w Skype, komputer każdego użytkownika pełnił rolę serwera tworząc w ten sposób żywą strukturę sieci komunikacyjnej. Pierwszą rzeczą jaką MS zrobił po jego zakupie, była zmiana tej struktury i przepuszczanie całej komunikacji przez swoje serwery co doprowadziło w pewnym momencie do totalnego kolapsu i zablokowania na kilka dni możliwości korzystania z komunikatora przez większą część użytkowników. Widać ich apetyt wciąż rośnie. W końcu wiedza to potęga, to władza…
  Na tą nowinkę ja raczej nie będę się pisał. Wygoda to nie wszystko…

  • Sigmor

   Ale z usług google to Pan dalej korzysta? 😀

   • PaBlo

    Tak, ale wszystko ma swoje granice… W większości przypadków udostępniam te informacje które sam chcę… Staram się to robić świadomie.
    Nie chodzi mi o jakąś kompulsywną i obsesyjną ochronę swojej prywatności, której w dzisiejszych czasach nikt z nas prawie już nie posiada… W wiadomościach SMS przekazujemy jednak mniej lub bardziej wrażliwe informacje, kierowane do konkretnej osoby. O ile operator GSM może je udostępniać wyłącznie na wniosek sądu, to akurat nad tą korporacją czuwa wyłącznie George Washington…
    Większość z nas chce żyć wygodnie i szybko… jednym palcem… Oddając przy tym swoją prywatność ludziom, których intencje bywają co najmniej zastanawiające.
    W tej chwili trzy największe korporacje (nie mówię o służbachcbo to inna bajka) ścigają się o to, kto zgarnie więcej duszyczek i wciąż wydają miliardy Washington’ów, aby zdobyć ku temu nowe narzędzia.

 • Aro 650

  A nie lepiej po prostu to zaimplementować w aplikacji wiadomości? Ale fakt, wtedy nie będzie na androida i ios.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Zapewne przetestuję, aczkolwiek bardziej czekam na wersję dla Androida.

 • Tomasz (prv)

  Pomijając kolejne zmiany koncepcji roli Skype’a to czy przypadkiem MS nie odetnie od Skype telefonów z WP 8.1?

  • Mobilny

   Microsoft już wcześniej informował, że zakończy wsparcie dla Skype w WP 8.1 http://msmobile.pl/koniec-wsparcia-skype-windows-phone-8-1

   • Tomasz (prv)

    To było pytanie retoryczne.
    Faktyczne pytanie jest, czy dziś MS może tak traktować około 1/3 swych mobilnych klientów? Najpierw odcięto ich od WIn10M, teraz zabiera się im Skype, pozostawiając równocześnie wsparcie Skype dla starych Androidów (od 4.0.3)

    • Mobilny

     Android jest dominującym systemem na rynku urządzeń przenośnych, zaś jego użytkownicy w większości korzystają z wersji 4 lub wyższej. Android generuje bardziej intratne dochody, dlatego Microsoft w pierwszej kolejności skupił się na sporządzeniu swoich aplikacji dla zielonego robota, by następnie, po osiągnięciu oczekiwanych zysków, rozpocząć prace nad aplikacjami pod własny system. Niemniej jednak rezygnacja ze wsparcia dla 8.1, podczas gdy zdecydowana większość użytkowników mobilnego Windowsa korzysta właśnie z tej wersji systemu, to faux pas ze strony Microsoftu. Słuchawki się nie sprzedają, dotychczasowi klienci pozostali przy budżetowych smartfonach, a – pomijając aspekty techniczne – brak wsparcia dla aplikacji w 8.1 to prosta droga do odpływu klientów na korzyść konkurencyjnych platform. Microsoft powoli wyciąga wnioski z tego status quo. Oby jednak zdążyli jeszcze zatrzymać obecnych użytkowników i ewentualnie zachęcić nowych, choćby pewny procent.

     • Tomasz (prv)

      Wycinanie suportu dla własnego systemu i utrzymywanie dla konkurencyjnego systemu świadczy jak swój system mobilny traktuje MS.

     • Już kiedyś to pisałem, ale powtórzę. Microsoft to także deweloper tworzący aplikacje i chcący na nich zarobić. To logiczne, że skupia się na systemie, który rządzi większością świata, a nie systemem, który ma kilka procent na rynku. W biznesie nie ma miejsca na sentymenty.
      To jest właśnie przewaga Google nad Microsoftem, której ten drugi nigdy nie zniweluje. Google, widząc śmieszną liczbę klientów W10M, macha ręką na te potencjalne malutkie zyski i nie wydaje swoich aplikacji jak Mapy ze street view, YT, Chrome czy Pokemony, nad którymi też trzyma łapę, potęgując tym samym swoje szanse na przechwycenie użytkowników W10M. Microsoft nie może zaprzestać pisania aplikacji na Androida, bo straty byłyby gigantyczne.

     • Tomasz (prv)

      To że MS udostępnia aplikacje na Androida jest oczywiste. Ale to ze nie udostępnia swego Skype ich na swój system już nie.

     • Chcą wyprzeć Windows 8.1, aby każdy miał 10.

     • Tomasz (prv)

      myślisz, iż jak na początku 2017 roku przestanie działać Skype to kupi nowy telefon MS? A może Androida, gdzie jest lepsze wsparcie MS?

     • Oczywiście, że Androida. Polityka MS względem 10 od początku była agresywna.

     • Mirosław Walczak

      I dlatego trzeba szukać coś z andkiem.

    • Piotr

     Wg mnie główną przyczyną niskiej ilości zaktualizowanych telefonów do W10M jest brak wiedzy użytkowników o dostępności takiej aktualizacji, a to wszystko przez zmianę sposobu aktualizacji telefonu (niebezpośrednio z ustawień). Informacyjnie to porażka, zwykły użytkownik, który z pewnością nie śledzi wiadomości z tego świata, nie wie kompletnie o istnieniu owej, o czym przekonałem się w gronie własnych znajomych. Skoro już Microsoft zmienia sposób dystrybucji aktualizacji, to powinien odpowiednio o tym użytkowników poinformować np. masowe powiadomienia push, e-maile.

     • Tomasz (prv)

      Lepiej jest mieć zadowolonych klientów na WP 8.1, niż zniechęconych problemami WIn10.
      Na dziś WIn10Mobile jest tylko eksperymentem dla pasjonatów.

 • Slevin

  Nic tak nie irytuje w świecie Mobilnego Windowsa jak i całego MS jak to „wkrótce” (soon)

  • No co chcesz, Microsoft nie żyje chwilą, myśli ciągle o przyszłości ;P

 • czcigodny

  ciekawe co z mmsami ?

  • Dobre pytanie. Podejrzewam, że aplikacja Skype UWP będzie również obsługiwać wiadomości MMS.

 • DzieX

  Zacznijmy od bardziej przyziemnych rzeczy – powiadomienia 😉

  • Wspomniałem o tym w artykule 🙂

   Miejmy nadzieję, że wraz z dodaniem nowej funkcjonalności zostaną poprawione niedziałające powiadomienia

   • DzieX

    Czytałem Twój artykuł, ale zmiana lokalizacji, żeby mieć podstawową oczekiwaną od aplikacji funkcjonalność odpada.

    • Zgadza się z Tobą. To jest rażący błąd.

 • B.

  Każdy chce czytać Twoje wiadomości, tal powinien sie nazywać skype 🙂

 • trapez

  ja tam nic nie widzę poza połączeniem Skype i SMS jak w samym Skype Preview. Gdzie mowa i gdzie widać ME?

  • ME?

   • Mobilny

    Trapez zapewne miał na myśli Messaging Everywhere 🙂

    • Zapewne masz rację. Dzięki.

  • Skoro Skype jest dostępny na wszystkich urządzeniach z Windows 10 to jest to odpowiednik funkcji Messaging Everywhere.

 • Wojtaszek

  Nie korzystam i nie będę korzystał ze Skype’a. Generalnie w ogóle nie korzystam z komunikatorów, poza GG, z sentymentu, ale prawie nikogo tam nie mam.

 • eddiegct

  Powiem Wam, iż ja osobiście używam bardzo mocno skype. Zarówno jako główny kanał komunikacji (prywatnie i firmowo przez Skype dla firm).
  Także chętnie spróbuje i zobaczę jak to działa, niemniej osobiście wolałem sytuację jaką przedstawiał Messaging Everywhere.
  Zobaczymy co przyniesie przyszłość i osobiście liczę, że w RS2 wróci Messaging Everywhere właśnie.

  PS. a tak przy okazji nie wiem czy zauważyliście ale w pewnym sensie Messaging Everywhere działa cały czas. W systemie w wersji 14393.105 ale także wcześniej cały czas mi to działało – co ważne działa tylko jak mamy włączone synchronizacje powiadomień pomiędzy urządzeniami – czyli reasumując trzeba mieć lapka jak i telefon w wersji językowej i regionalnej US/UK i uruchomioną Cortanę.
  Dzięki temu pojawiają się powiadomienia na lapku o smsie i… od razu można w tym powiadomieniu odpisać na sms 🙂