Wiadomości SMS już wkrótce na wszystkich urządzeniach Windows 10 dzięki aplikacji Skype UWP

Jedną z większych nowości jaka miała pojawić się w aktualizacji Anniversary Update miała być funkcja Messaging Everywhere, dzięki której użytkownicy mogli wysyłać wiadomości SMS bezpośrednio z komputera z systemem Windows 10. Niestety Microsoft wycofał się w ostatnim momencie z wprowadzenia tej funkcji zapowiadając przy okazji, że pracuje nad nowym rozwiązaniem z użyciem odświeżonej aplikacji Skype UWP. Jak donosi włoski portal WindowsBlogItalia funkcja zostanie udostępniona już w niedługim czasie.

Skype UWP - Messaging Everywhere

Już wkrótce powinna zostać udostępniona nowa wersja aplikacji Skype, która wprowadzi możliwość wysyłania i odbierania wiadomości SMS. Aby jednak było to możliwe użytkownik będzie musiał wyrazić zgodę na zastąpienie dotychczasowej aplikacji Wiadomości nową aplikacją Skype. W ten sposób nasze wiadomości będą pojawiać się na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10.

Niestety nie wiadomo jak długo będziemy musieli poczekać na aktualizację. Miejmy nadzieję, że wraz z dodaniem nowej funkcjonalności zostaną poprawione niedziałające powiadomienia. Czy zamienicie aplikację Wiadomości na nową aplikację Skype aby rozszerzyć możliwości odczytywania i wysyłania wiadomości SMS?