Jak wygląda szkło Whitestone Dome Glass po dłuższym okresie użytkowania?

Ochrona zakrzywionych wyświetlaczy w telefonach to nie lada wyzwanie dla producentów folii oraz szkieł. Na rynku znajduje się mnóstwo propozycji dla osób szukających dodatkowego zabezpieczenia ekranu. Na początku lutego zabezpieczyłem wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy S8+ szkłem Whitestone Dome Glass. Jak prezentuje się produkt po blisko 4 miesiącach użytkowania?

Montaż szkła odbywa się za pomocą płynnego kleju

Whitestone Dome Glass to szkło, które montujemy na wyświetlacz za pomocą specjalnej podstawki, kleju w płynnej formie oraz lampy ultrafioletowej. Montaż nie należy do najprostszych, ale z pomocą filmów instruktażowych każdy powinien sobie poradzić z nałożeniem ochrony na wyświetlacz. W zestawie znajduje się zapasowa tubka z klejem w razie niepowodzenia przy pierwszej próbie. Cena całego zestawu wynosi około 150 zł. Nie jest tanio więc czy warto zainteresować się tym produktem?

Sprawdzamy szkło Whitestone Dome Glass dla Samsung Galaxy S8+

Przez długi czas szukałem odpowiedniego zabezpieczenia wyświetlacza. Sprawdziłem kilka folii oraz szkieł innych producentów i niestety żadne z nich nie spełniło moich oczekiwań. Folie odchodziły na bokach a szkła odklejały się po czasie.

Przyznam, że początkowo miałem pewne obawy odnośnie montażu szkła Whitestone Dome Glass za pomocą płynnego kleju. Wizja uszkodzenia wyświetlacza przy próbie ściągania szkła lub omyłkowego zalania głośnika podczas instalacji nastawiały mnie negatywnie. Swoje wątpliwości rozwiałem oglądając filmy użytkowników na YouTube, gdzie zobaczyłem bezproblemowy demontaż jak i środki ostrożności w trakcie aplikacji.

Montaż szkła Whitestone Dome Glass to był strzał w dziesiątkę. Po czterech miesiącach od założenia szkło wygląda jak nowe i co najważniejsze nie odchodzi w żadnym miejscu. Wygląda tak jak w dniu kiedy go zamontowałem. Co prawda używam zamykanego etui firmy Samsung więc szkło posiadało dodatkową ochronę w trakcie przenoszenia w kieszeniach spodni czy w torbie więc warunki do tego, aby szkło wytrzymało tak długi okres czasu, były sprzyjające.

Whitestone Dome Glass na Samsung Galaxy S8+

Jedyny mankament jaki zauważyłem to zbieranie się kurzu wokół szkła. Od czasu do czasu należy przeczyścić zewnętrzne obszary wyświetlacza tuż przy łączeniu ze szkłem. Kolejną wadą mogłaby być cena jednak uważam, że produkt jest warty każdy wydanej złotówki.

Szkła firmy Whitestone Dome są dostępne dla następujących modeli telefonów: iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Note8, LG G7 oraz LG V30.

Nasza ocena: 9/10 wraz z rekomendacją portalu. (Jeden punkt odejmuję za trudniejszy montaż oraz zbierający się kurz wokół szkła).

Szkła możecie kupić na Allegro, w sklepie Flavour-Design.pl lub eMAG.pl w cenach od 149 zł do 214 zł.