Wgraj oprogramowanie Lumia Denim już dzisiaj dla wybranych modeli

W styczniu większość polskich telefonów z pewnością otrzyma aktualizację Lumia Denim ale jeżeli już teraz chcecie przetestować najnowsze funkcje oraz możliwości najnowszego oprogramowania to możecie to zrobić za pomocą kilku prostych kroków. Wystarczy pobrać oprogramowanie przeznaczone na inny rynek zawierające język polski i wgrać je do telefonu.

Niestety aktualizacja nie będzie pobierana za pomocą funkcji telefonu Over the Air (OTA) tylko będziemy musieli pobrać odpowiednie oprogramowanie a następnie wgrać je do telefonu za pomocą specjalnej aplikacji. Doświadczonym użytkownikom nie zajmie to więcej niż 10 minut. Pozostali będą musieli spędzić nieco więcej czasu aby wgrać Denim na swoje telefony.

Poradniki oraz niezbędne pliki z oprogramowaniem znajdziecie na forum WindowsMania.pl. Poniżej zamieszczam listę telefonów, do których już teraz możecie wgrać oprogramowanie Lumia Denim.

W przypadku powyższych telefonów wystarczy pobrać oprogramowanie a następnie wgrać je za pomocą aplikacji Nokia Care Suite.

Dla poniższych telefonów konieczne będzie wykonanie dodatkowego kroku jakim jest wyszukanie dostępnych aktualizacji po wgraniu oprogramowania. W ten sposób telefon wyszuka aktualizację Lumia Denim i zaktualizuje ją w telefonie. Poniższe oprogramowanie to Lumia Cyan dla fińskich telefonów, dla których została udostępniona aktualizacja Denim za pomocą telefonu (OTA).

Jak tylko pojawią się instrukcje oraz niezbędne pliki dla pozostałych telefonów to uzupełnię powyższą listę o nowe modele.

Źródło: WindowsMania.pl

 • Kamil

  Wolę poczekać na wariant polski z językiem polskim. Ta aktualizacja znowu nie wnosi zbyt wiele zmian, tak żebym nie mógł się jej doczekać. Wytrzymałem miesiąc mogąc wgrać wp8.1 na pfd, wytrzymam i teraz 🙂

  • Kamil Skowroński

   Myślę identycznie.

 • Michał

  jak pisałem już wcześniej mozna pobrać na nokię lumię 620 variant niemiecki z jezykiem polskim, ja zainstalowałem i była cyan ale poprzez OTA dostałem DENIM

  • Masz rację. Podobnie jest z modelem 720. Dla obu telefonów można pobrać wariant DE lub FI.

 • zbieg okoliczności ze na wpworld.pl pojawiło się to samo niedużo wcześniej? 😉

  • Miałem już napisać na ten temat jakiś czas temu. Można powiedzieć, że mnie zmobilizowałeś!

 • Leszek Mączewski

  czy dokładnie to jest ta aktualizacja

  • Tak. To jest dokładnie ta aktualizacja czyli Lumia Denim.

   • Leszek Mączewski

    dzięki p. Michale, bo patrząc na dyskusję na stronie do której prowadzi link nie wynika to. Pozdrawiam życząc Szczęśliwego Nowego Roku

 • Barmar

  Czy instalując Denim z wariantu fińskiego na 930 są jakieś komplikacje potem ? Da się przywrócić wariant polski? Czy to wiąże się z utratą gwarancji?

  • Nie ma żadnych komplikacji – przynajmniej na mojej 1520. Jak pojawi się polskie oprogramowanie to będziesz mógł je w prosty sposób wgrać do telefonu za pomocą aplikacji Lumia Software Recovery Tool. Odnośnie gwarancji to piszą w internecie, że ten zabieg nie ma żadnego wpływu na gwarancję.

 • XDDDDD

  Ja wole poczekać na aktualizację OTA w oryginalnym systemie ( cyan Orange ) ale w mojej lumi 635 w której aparat jest gorszy od aparatu w noki mojej babci ( klasycznej ) więc nic mi nie da że się aparat szybciej uruchamia