Microsoft testuje wewnętrznie nową kompilację Windows 10 Mobile Build 14393.443

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił aktualizację Build 14393.351 z rozgałęzienia Redstone 1 w wolnym kręgu oraz w kręgu Release Preview dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Dzisiaj ta sama wersja została udostępniona dla komputerów Windows 10 zapisanych do programu Windows Insider. Korporacja z Redmond nie zwalnia tempa i obecnie testuje wewnętrznie nową kompilację z numerem Build 14393.443.

Nową kompilację znalazłem na stronie BuildFeed. Pierwsze co rzuca się w oczy to ogromny przeskok w numeracji pomiędzy aktualną wersją 14393.351 a wersją 14393.443 znajdującą się w wewnętrznych testach. Niestety lista zmian i poprawek na tę chwilę nie jest dostępna. Być może w niedługim czasie uczestnicy programu Windows Insider będą mogli sprawdzić sprawdzić czy tym razem zostały wprowadzone istotne poprawki do systemu.

Niestety pomimo tego, że system Windows 10 Mobile regularnie otrzymuje aktualizacje użytkownicy w dalszym ciągu napotykają na błędy i problemy, które dziedziczone są z kompilacji na kompilację. Wielu naszych czytelników z pewnością zadaje sobie pytanie czy w końcu doczekamy się aktualizacji, która usunie większość bolączek i spowoduje, że zamiast rozmawiać o błędach zaczniemy się bardziej skupiać na nowych funkcjach systemu.

Jeżeli planujecie przystąpić do programu Windows Insider to zapraszam do naszego poradnika dla początkujących. Jeżeli nie jesteście pewni jaki krąg wybrać aby otrzymać najnowszą wersję systemu w programie Windows Insider to zapraszam do tego artykułu.

 • 7ukas

  Jak dla mnie, Windows 10 Mobile RS1 nie jest tak stabilny i płynny co WP 8.1. Szkoda, że ekipa z Redmond nie zachowała w najnowszym systemie tych cech, dzięki którym tak wielu użytkowników pokochało mobilne kafelki. Osobiście mam dość ciągłych problemów z tym systemem, aktualizacje tak na prawdę nic nie wnoszą jedynie rozwiązują problemy, które nie powinny zaistnieć, dlatego też wróciłem do 8.1, Może kiedyś wrócę na W10M. Lumia 640 LTE 🙂

  • jhevi

   Z którą wersją WP8.1 porównujesz i ile lat upłynęło od wydania pierwszej wersji systemu? Pamiętam początki WP8, też nie było róźowo

   • 7ukas

    Tu mnie masz, aktualnie mam Denim ale to jest mój pierwszy telefon z mobilnymi kafelkami także porównując w10m a wp 8.1 wybieram 8.1 ?

   • Donnie Darko

    8.1 daje radę. Niestety przeglądarka IE to porażka w tej wersji.
    Istnieje jakiś dobry zamiennik?

    • largi

     Monument Browser, Shiye Browser

  • RS2_14955

   Mam inne odczucia na 640 (RS2) oraz 8.1. Mam dwa takie telefony w domu ;). Aktualnie 10 nie ustępuje pod względem prędkości działania a ma do tego multum lepszych dodatków. Generalnie, już nie widzę żadnego sensu powrotu. Co do stabilności 10, nie narzekam, choć chyba jeszcze 8.1 jest bardziej przewidywalny pod względem działania. Mam nadzieję, że RS2 będzie taki na ukończeniu.

   • 7ukas

    Z RS2 nie miałem styczności ale z tego co czytałem to czasem strach robic aktualizacje. Szczerze mówiąc bylem zadowolony z th2 z numerem .5xx (numeru nie pamiętam dokładnie) po prostu wszystko działało. Mam nadzieje że jak ukończą RS2 to będzie wszystko działać

  • MarGo

   W 100% podpisuję się pod tym co napisałeś – również powróciłem do WP8.1 i jestem zadowolony.

  • Cięciel Dawid

   Jeśli chcecie się już bawić w W10M to tylko RS2! Ma błędy ale aktualnie działa szybciej niż 8.1

   • 7ukas

    Jesli firma z Redmond wypuści oficjalnego RS2 to wtedy jeszcze zaktualizuje i zobaczymy jak działa 😉

  • Sławek

   powrót do 8.1? tylko na krótką chwilę, ja nie wytrzymałem tygodnia, w codziennym użytkowaniu W10M jest dla mnie lepszy 😉 pozdrawiam i wracaj szybko do 10-tki 🙂

  • Tomekk

   W 100 % podpisuję się pod Twoimi słowami. Zainstalowałem 10-tkę na swojej Lumiii 930 w dniu udostępnienia oficjalnej aktualizacji (chyba w lipcu). Wizualnie i prędkością działania bardzo przypadła mi do gustu! No ale… Poza tymi rzeczami zaczęły się niestety minusy: czasami dzwonek telefonu „charczał”, budzik nie zadzwonił, to znowu kalendarz się nie aktualizuje, połączone informacje w kontaktach ginęły i samoczynnie rozłączały się, brak gadżetów i dostępu do powiadomień ładowarki bezprzewodowej – to tak to co na szybko przychodzi mi teraz do głowy. I wróciłem do 8.1. Zobaczyłem i pomyślałem wówczas: nie, jednak pomimo tych bolączek 10-tki długo z 8.1 nie da się wytrzymać! No ale, wytrzymałem dwa dni i po tym czasie NADAL zostaję z 8.1. Bolączki 10-tki jak na razie przegrały z 8.1

 • Hubert Cumberdale

  „Microsoft testuje wewnętrznie nową kompilację Windows 10 Mobile Build 14393.443” – i co z tego? 😉

  • RDF3

   komentarz dnia. ;))

   • Hubert Cumberdale

    Kolejny build który wnosi nowe… błędy.

 • marcello

  Tymczasem Kuba Klawiter właśnie utopił iPhone’a 7 w muszli klozetowej 😉

 • tridlle

  I ładnie napisane. Ciągłe błędy, które powinny być usunięte zanim pójdziemy dalej. Szkoda, że MS tego chyba nie rozumie. Nikt po prostu przez to nie patrzy na nowe funkcje, bo z powodu błędów są one często drugorzędne.

 • WITOLD

  I co daaalej będzie po angielsku …..niech se w du….pę wsadzą ja żyję w Polsce i tyle albo aż tyle !!!!!

 • i to jest najgorsze – łączna suma błędów w systemie W10 najwyraźniej musi być constans, a nowe buildy przestały oznaczać poprawę. To samo z wersją stacjonarną. Z bulidu na build raz tracę, raz odzyskuję synchronizację zakładek, W poprzednim bulidzie mapy aktualizowały się bez problemu, teraz się zatkało. Centrum akcji raz działa lepiej by po aktualizacji zacząć działać gorzej. Skrót do BT, który wcześniej działał lepiej niż w iOS poprzedni bujd rozwalił, a kolejne już nie naprawiły.
  I tak w koło Macieju. Naprawiacze z Microsoft naprawiają by dostać co miesiąc pensję więc mogą tak naprawiać do emerytury tyle, że my musimy się z tym męczyć za własne pieniądze i to jest bardzo niefajne.