W tym tygodniu nie pojawią się nowe kompilacje w programie Windows Insider

Drugi wtorek miesiąca już za nami i do tej pory nie pojawiła się comiesięczna, zbiorcza aktualizacja systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Z ostatnich informacji wynika, że została ona przeniesiona na przyszły miesiąc i zostanie udostępniona dopiero 14 marca. Uczestnicy programu Windows Insider również nie będą zadowoleni ponieważ w tym tygodniu nie pojawi się żadna nowa, testowa kompilacja systemu.

Dona Sarkar, szefowa działu Windows Insider, poinformowała kilka godzin temu, że jej zespół zajęty jest przeglądaniem błędów z programu Bug Bash oraz ogłaszaniem nowego programu IT Pro dla profesjonalistów IT. Tym samym dodała, że w tym tygodniu nie zostanie udostępniona żadna nowa aktualizacja w kręgach Windows Insider.

Nowe wersje systemu pojawią się najwcześniej w przyszłym tygodniu. Użytkownicy zapisani do szybkiego kręgu pozostaną z wersją Build 15031. Uczestnicy wolnego kręgu od dłuższego czasu nie otrzymali żadnej aktualizacji i pozostali na listopadowej wersji o numerze Build 14965. Jak się sprawują przywołane kompilacje na Waszych telefonach?

 • lukasz536

  I bardzo dobrze. Niech się skupią nad CU, żeby jakiegoś paździa nie wypuścili w kwietniu. Nie dobrze chwytać tyle srok za ogon (jak Hindusów mało). Zresztą nic tam w tym fast się nie dzieje i i tak by się nie działo.

 • fixteresa

  Nie mam ciśnienia, poczekam. FR i SR i tak nie są do uzytku na codzień. L950DS non stop zaliczała restarty we wspomnianych kręgach. Tylko Release Preview- tutaj jestem już czwarty tydzień i zero problemów.

 • zynio

  niby mają aktualizacje ruszyć 14 marzec a z tego co piszą na różnych stronkach:
  „Microsoft nie wyjaśnia dokładnie, dlaczego zdecydowano się na anulowanie
  aktualizacji. Wiemy jedynie, że w ostatnim momencie wykryto „problem,
  który mógł dotknąć część klientów”, a programiści nie zdołali uporać się
  z nim na czas.

  Najbliższa aktualizacja bezpieczeństwa systemów Windows nastąpi 14 marca.”
  a jeszcze…..
  „Miesięczne opóźnienie aktualizacji to dla Microsoftu nowość. Dotychczas podczas wykrycia błędu programiści pracowali nad jego naprawą, jednocześnie udostępniając resztę łatek. W tym przypadku użytkownicy Windows przez kolejny miesiąc będą narażeni na ataki z wykorzystaniem wykrytych luk bezpieczeństwa.”

  • Wspomniałem o tym, że aktualizacja zostanie udostępniona 14 marca w tym artykule.

   • zynio

    oj to sorki , przeoczyłem wpis.

    • Nie ma sprawy.

     • zynio

      Wiesz co ? A to dobrze że MS wyczaił błąd,wiesz co by było-error mobile i PC az lepiej nie myśleć o tym.

     • Z jednej strony dobrze, ale z drugiej strony musimy czekać kolejny miesiąc.

 • krzysiek

  Nie wiem czy to build czy edge ale mam przycięcia i dluzsze zwiechy. Bardzo dłuższe zwiechy zwieńczone restartem. Jednak mniej niż na poprzednim. Może to wina mojego korzystania. L950 jest dla mnie podstawowym narzedziem i nie używam komputera

  • RS2_15031

   Na aktualnym build nie maiłem żadnego jeszcze restartu, natomiast na poprzednich się zdarzało.

   • zynio

    a co wy tak z tymi restartami ? ja u siebie na oficjalnej oraz na Fast nigdy nie miałem takiego problema a jedynie co mnie wkurza to w kalendarzu (ustawienia) – Calendar ( zamiast kalendzarz) Birthday ( zamiast urodziny) i musiałem odchaczyć zrypaną apkę w Polskie święta , jak i FAST oficjalna Mobile oraz laptop oficjalna dodałem kolejny kalendarz Polski i w końcu mam powiadomienia po polsku – ale to nie jest rozwiązanie – aplikacja jest zje….na i tyle.Dziwne że na PC to samo .

 • Jarek

  Co ciekawe na Windows 8.1 na PC też wczoraj nic nie udostępnili.

 • MarGo

  Jestem po instalacji Windows 10 „badziewie” Mobile i już pojawił się problem… Kafel pogody jest cały niebieski. Po wejściu w nią w ogóle się nie włącza. Usunąć tego nie idzie. Uruchomienie ponowne nic nie daje… Jakieś pomysły?! Prócz oczywiście słynnego HR, gdzie znów będę musiał się męczyć ze dwie godziny z instalacją samych aktualizacji.

  • RS2_15031

   Masz się z tym systemem, weź go porzuć, nie szkoda Tobie czasu i nerwów? A próbowałeś zrobić reset klawiszem blokady ekranu i głośności w dół?

   • MarGo

    Oczywiście. Raz tym sposobem, a raz normalnie poprzez wyłączenie.

    PS. Nie moja wina, że to niedopracowane badziewie. Aktualizowałem normalnie, kopii nie przywracałem i w sumie jakby się zastanowić to nie pierwsza taka sytuacja. Nie jest to mój główny telefon (na całe szczęście) ale irytuje mnie to, że zaktualizowałem wyłącznie podstawowe aplikacje i już jest problem szczególnie na oficjalnym…

    • zynio

     a wcześniej miałeś 8.1 ? Proponuje Ci Windows Device Recovery Tool – nim przywróć system i na nowo zainstaluj Oficjalną WP 10

     • MarGo

      Nie no proszę Cię. Dzisiaj instalowałem i już mam „ścieżkę zdrowia” robić 🙂

     • zynio

      Ja ci powiem że miałem ogromny problem L640) ( nawet nie pamiętam jaki) i zrobiłem ten krok tym programem i dziś działa jak nowy ze sklepu i działa na kręgu fast

     • MarGo

      Wiem ale prędzej zrobię HR (w sumie to już drugiego) bo po instalacji do .693 poszedł jeden. Jeżeli to nie pomoże to wtedy zobaczę bo szczerze już sam HR jest czasochłonny, a co dopiero „ścieżka zdrowia”.

     • RS2_15031

      Ja zrobiłem chyba kiedyś tak, powrót do 8.1, zablokowałem aktualizacje, ściągnąłem doradcę i od razu na 10. Potem znów zablokowałem aktualizację aplikacji, zainstalowałem insider i kanał fast. Nie czekałem na wszystkie aktualizacje bo zawsze mi szkoda na to czasu. Ale przez tak długi okres robiłem to może dwa razy. Ale twoja ścieżka będzie trochę inna bo chcesz oficjalny.

    • RS2_15031

     Disqus dostał aktualizację i wyskakują powiadomienia w centrum…..

     • MarGo

      Wszedłem w sklep i wyszukałem „Pogodę” kliknąłem na „uruchom” i o dziwo się włączyła. Po tym kroku we wszystkich aplikacjach zdublowało mi ją. Pierwsza działa, druga nie i tym samym mam to co na screenie, żeby to jeszcze dało się usunąć – po kliknięciu na odinstaluj nic się nie dzieje. https://uploads.disquscdn.com/images/c76a19956c6bcf09d7f6762961892658544d98bba1c23a4dc7ce811105eb3965.png

     • RS2_15031

      Być może została jakaś stara wersja z 8.1. Jeśli nie da się jej odinstalować to słabo. Może spróbuj tą nową odinstalować, wejść w sklep i znów pociągnąć.

     • MarGo

      Nie ma takiej opcji bo zawsze po instalacji do ostatecznej wersji robię HR. Nową pociągnie bez problemu tylko pytanie jak usunąć starą. Z karty pamięci gdyby coś się działo z aplikacją włączam Total Commandier i jazda, a w przypadku pamięci telefonu nie wykrywa. Chyba nie ma innego sposobu jak drugi już dzisiaj HR.

     • RS2_15031

      A jak wejdziesz przez portal dewelopera i aplikację z Visual Basic? Kiedyś trochę rym się bawiłem, ale nie wiem czy to może cos pomóc.

     • MarGo

      Prędzej przez Interop’a by poszło ale w przypadku tego programu jestem zielony. Dobra, wezmę go podładuję trochę i zrobię HR. Jak znów taki zonk wyjdzie to będzie trzeba rozważyć ścieżkę zdrowia. Nie rozumiem tylko dlaczego takie coś wyszło tym bardziej po HR.

     • RS2_15031

      Masz rację, to jest błąd i do tego może być wkurzający, mnie też by wkurzał i zrobił bym wszystko aby go nie było. 😉

     • MarGo

      Zrobiłem tego HR. Zaraz po zrobieniu na kafelku zamiast „Pogoda” wyświetlała się ścieżka @C:dataProgramsWindowsAppsM… Ponowne uruchomienie klawiszami, wszystko wróciło do normy. Po zrobieniu aktualizacji aplikacji wiesz co się okazało? Kolejny ku**a błąd! ? Wszedłem w sklep bo nie pasowała mi aplikacja „Lumia Selfie” – ikona po aktualizacji z fioletu robi się niebieska. A tutaj mimo zaktualizowania aplikacji ponownie wyszukało mi 33 aplikacje do aktualizacji (te same) i znów zaktualizowałem, wszedłem w sklep i to samo. Masakra.???

     • RS2_15031

      Te aktualizacje to śmietnik po 8.1. Niestety, jednak nie zrobili tego tak jakbym chciał, HR na 10 moim zdaniem powinien całkowicie zapominać o 8.1 a tak nie jest. Ale spróbuj po aktualizacji normalnie uruchomić telefon. Chyba MS zrobił źle, że na siłę chciał ciągnąć te stare telefony na 8.1, mógł wypuścić 10 tylko na nowych urządzeniach, mieli by dużo mniej pracy i być może system już dawno by chodził dużo lepiej, a kto by chciał kupiłby potem nowy telefon już z 10. Ale to tylko gdybanie, bo to już przeszłość.

     • RS2_15031

      A jak działa kalendarz 🙂 ?

     • MarGo

      Rano przywróciłem 8.1 i jadę od nowa. Jak mi się uda dzisiaj to zrobić to napiszę 🙂

     • RS2_15031

      Współczuję;)

     • MarGo

      Jak to wygląda.. Po aktualizacji do .693 ponownie doświadczyłem na kafelku zamiast „Poczta” ścieżkę dostępu. Identyczna sytuacja była z kaflem „Wiadomości”. Ponowne uruchomienie rozwiązało problem. Tym razem po wejściu do sklepu nie logowałem się w ogóle do konta i wszystkie aktualizacje zainstalowało poprawnie. Pogoda działa. Co do działania jest tak jak myślałem. Mimo zainstalowania 10 na lepszym modelu chodzi nieco gorzej niż 8.1 na gorszym. Wiem, że miałeś, a może nadal masz dwie 640 ale w modelu tym jest zdecydowanie lepszy procesor więc dla Ciebie może to być nieodczuwalne. Kolejna sprawa jak sam przyznałeś w porównaniu 640 do 950 szału jakiegoś nie ma. Co tu więcej pisać? Używać się da, a być może wraz z aktualizacją CU coś się poprawi?

      PS. Kafel ustawiłem tym razem na średni i jak martwy był tak jest na kolejnym już telefonie. Dodam, że nie logowałem się na konto więc o jakiś błędach związanych z kontem nie ma mowy. Z resztą był o tym artykuł. MS już wie, tylko pytanie kiedy MS udostępni jakąś aktualizację, która to naprawi. Standardowo pomogło zmniejszenie i powiększenie kafla.

     • RS2_15031

      Więc odczucia mamy podobne, 10 jest po prostu gorzej zoptymalizowana i jednak potrzebuje mocniejszego wnętrza do podobnego działania z 8.1. Mam nadal dwie 640, jedna na 8.1 druga na 10 i przez brak animacji 10 jest często szybsza lub taka sama, ale na pewno nie jest tak powtarzalna jak 8.1. W 8.1 zawsze wszystko trwa tyle samo, na 10 raz jest wolniej a raz szybciej. Coraz bardziej widać różnice w działaniu między 10 na 640 i 950 i mam nadzieję, że idzie to w dobrym kierunku i z czasem różnice będą jeszcze większe. Jednak jeszcze sporo upłynie wody w Wiśle zanim system osiągnie powtarzalność 8.1. Ale nie wrócę na 8.1 bo po prostu wolę 10 w chyba każdym względzie. Co do kafelka kalendarza…. mam nadzieję, że szybko puszczą aktualizację która naprawi problemy, bo w insider pewnie już jest i ją używamy, tylko ja nie zauważę bo od dawna nie miałem tego problemu.

     • MarGo

      Ja wolę w sumie oba stąd też „zabawa” w dwa telefony. Mając WP8.1 brakuje mi wyglądu i Edge, który pod pewnymi względami jest lepszy. Z kolei mając 10 brakuje mi głównie tej szybkości i paru innych rzeczy np. radia czy tego czytania sms-ów szczególnie, że to naprawdę fajnie działa i szkoda, że w opcja ta w 10 nie jest normalnie dostępna.

     • RS2_15031

      Zrobiłem dziś na 640 od początku. Powrót przez PC na 8.1, doradca uaktualnienia, potem build z TH i od razu na oficjalny RS1. Żadnego HR. Wszystko działa prawidłowo, żadnych problemów.

     • MarGo

      No to chyba dobrze? U mnie jak na razie też żadnych problemów choć może to dlatego, że od napisania ostatniego komentarza do Ciebie używałem go może z 20 minut łącznie (jak pisałem telefon z w10m nie jest moim głównym telefonem).

     • RS2_15031

      Kalendarz działa prawidłowo od razu po pierwszym włączeniu, od razu zaktualizuje wszystkie wpisy. Jeśli tak nie jest, to znaczy, że masz problem z kontem MS. Jeśli zaktualizował wpisy, a kafelek nie działa to znów dziwna sprawa i musisz czekać na poprawkę którą mają wypuścić.

     • MarGo

      „PS. Kafel ustawiłem tym razem na średni i jak martwy był tak jest na kolejnym już telefonie. Dodam, że nie logowałem się na konto więc o jakiś błędach związanych z kontem nie ma mowy. ”

      To napisałem wczoraj do Ciebie…

     • RS2_15031

      A może spróbuj normalnie zalogować się na koncie i zobaczyć czy w ogóle kalendarz ściągnie zapisane Twoje wpisy. Ale kalendarz w ogóle się nie „rusza” nie zmieniają się klatki bo może nie ma co pokazać ?

     • MarGo

      Bez obrazy ale to jest kurna kalendarz, którego zadaniem jest pokazywać datę tak jak zegarek pokazuje godzinę i to powinno działać bez żadnego sr*nia tak jak działa sobie na WP8.1. Sprawdzałem z kontem, sprawdzałem bez konta, sprawdzałem z wpisami, dodatkowymi świętami, sprawdzałem też na innym nowym koncie, sprawdzałem na kilku modelach. To nie działa i działać nie będzie bo to jest błąd – systemu lub też aplikacji i jedynie co mogę. a raczej możemy zrobić to czekać, aż łaskawie MS go kiedyś tam (czyt. Soon) naprawi.

     • RS2_15031

      Czekam na wyjaśnienie co było powodem tak dużych rozbieżności w działaniu tego kafelka, może MS kiedyś poda 😉

     • MarGo

      Jeszcze jedna kwestia, która wyleciała mi z głowy. W okresie w którym miałem bulid .5xx telefon chodził w miarę, w miarę. Po aktualizacji właśnie do .693 telefon co nieco zwolnił i to w sumie ma sens bo z tym samym bulidem na 532 szału nie ma co jedynie dowodzi, że wgranie nowej aktualizacji z nową końcówką nie oznacza, że telefon będzie lepiej działał. W tym przypadku jest akurat gorzej.

     • RS2_15031

      Pewnie tak jest. Zmiany których nie widzimy mogą być dużo większe niż te które widzimy. Ja nie narzekam, chodzi ok, na oficjalnym są płynniejsze animacje w 640.

     • Aba

      Ja miałam tak… https://uploads.disquscdn.com/images/24931561db67e609c9904bcc023195fc7316f02f651870df0f828cff0c509a82.jpg
      Z kilkoma programami. Nie tylko shazam. Ale mi samo przeszło. Nie przypominam sobie żebym coś tym robiła.

     • aktualizacja aplikacji

     • Aba

      Ale to są dwie ikonki. Nigdy nie mam dwóch, tylko jedną wyblakłą. Naprawdę aktualizacja? Miałam tak tylko raz, po reinstalacji systemu.
      Nie możesz mieć racji, bo było by mi strasznie wstyd. Oj strasznie.

     • MarGo

      Tak jak napisał Krzysztof – aktualizacja aplikacji i to samo zniknęło. Tutaj niestety samo nie zniknie.

     • Aba

      A chciałam pomóc. A tu masz… No nic, to idę do kuchni 🙁 zmywać

     • MarGo

      Zrobiłem właśnie HR, aplikacje się aktualizują – zobaczymy, najwyżej będzie po raz kolejny zonk.

    • RS2_15031

     Miałem kiedyś tak z pogodą, natomiast normalnie działała tylko ikonka w aplikacjach była jednego koloru.

 • kris

  Pytanie z innej beczki jaką macie wersje aplikacji aparat windows w kręgu RP?Bo nawet na oficjalnym kanale jest wyższa wersja.Jak to możliwe?

  • RS2_15031

   2016.1215.41.0 ale to fast…

  • Piotrek Zombiak Dmoch

   2017.125.41.0

 • Kelly

  Siema ludzie mam pytanie. Czy warto teraz kupować lumie 950 xl? Słyszałem , że błędów wymuszających resetu już raczej nie ma. Obawiam się tylko , że Microsoft nie wypnie się na swój system, chociaż uśmiercając Minecrafta po części już to zrobił. Zależy mi na aktualizacjach nie tylko z łatkami ,ale także jakieś nowości itp Telefon będzie wykorzystywany do internetu, trochę do jakichś gier. Kupiłbym model 950 ,ale 950 xl można o dziwo dostać taniej. Potrzebuję waszych opinii jak to teraz z tymi lumiami i windows 10 mobile jest.
  Pozdrowienia 🙂

  • System Windows 10 Mobile będzie w dalszym ciągu rozwijany. Zerknij do tego artykułu. Lumia 950 XL na pewno otrzyma aktualizację Creators Update a co będzie później tego nikt nie wie. Korzystam z tego telefonu i jestem zadowolony.

   • pawel3410

    Rozwijany czy po prostu numerek będzie się zmieniał? Myślę, że przez one core numerek musi się zmieniać gdy grzebią coś w wersji na PC, lecz nie koniecznie będą wprowadzane nowości, więc mówiąc, ze będą go rozwijali nie skłamią. Dla użytkownika między AU a CU nie ma przełomu a RS3 maja się zająć wyglądem, więc co z tego wyniknie dla użytkowników? Kiedy WM będzie miał szansę dorównać funkcjonalnością androidowi, skoro „rozwija” się w takim tempie?

    • Czy rozwój to wyłącznie rewolucyjne nowości widoczne dla użytkownika? Nie. Optymalizacja kodu a co za tym idzie przyspieszenie systemu i poprawa jego wydajności to elementy, które nie wprowadzają żadnych nowości a są bardzo pożądane.

     • pawel3410

      Oczywiście, że masz rację, jest to również bardzo ważne. Ale czy większość woli szybkie rajdówki z blaszaną tapicerką czy jednak funkcje zwiększające komfort jazdy? Na razie ten system nie ma ani jednego ani drugiego. Nie są nawet eliminowane podstawowe błędy systemu.

     • Nie uważam żeby system był wolny. W codziennym użytkowaniu też się sprawdza więc nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Największym mankamentem w oczach przeciętnego użytkownika są braki w sklepie z aplikacjami a nie to jak system wygląda czy jak funkcjonuje. Owszem zdarzają się u niektórych użytkowników błędy jednak nie mają one krytycznego wpływu na ogólne działanie systemu.

     • pawel3410

      Twoja wypowiedz sugerował, że głównie tym się zajmują „optymalizacją i przyśpieszeniem”, ale skoro system nie jest „wolny” to dlaczego nie jest rozwijana funkcjonalność i poprawiane błędy? A te „niekrytyczne” błędy skutecznie mogą odstraszyć od tego systemu.

     • Gdzie przeczytałeś, że błędy nie są usuwane bo na pewno nie u nas. Regularnie publikujemy opisy nowych kompilacji wraz z listami nowości, poprawek i ulepszeń. Listę wszystkich nowości w zbliżającej się aktualizacji znajdziesz tutaj: http://msmobile.pl/windows-10-mobile-redstone-2-nowosci-poprawki

     • pawel3410

      Szczerze powiedziawszy taką zbiorczą listę przejrzałem dopiero teraz. Jeżeli to wszystko robili przez 8 miesięcy, to w ich sytuacji naprawdę nie można nazwać tego rozwojem. Kto się nie rozwija, ten się cofa.

     • Kelly

      Nie. Kto się nie rozwija ten stoi w miejscu.

     • squall0

      Nie w IT, gdzie proces technologiczny się zmienia bardzo dynamicznie. Coś co dziś jest standardem, jutro może stać się prehistorią…

     • RS2_15031

      Powiem szczerze, widzę tam ze swojej strony tylko poprawki i żadnych w sumie nowości z których będę korzystał.

     • Większe nowości mają się pojawić dopiero w RS3.

     • RS2_15031
     • Nie wiem o co chodzi z tymi mapami. Mam nadzieję, że to błąd i wrócą poprzednie mapy.

     • RS2_15031

      Zmienia się wielkość i teraz coś aktualizuję….

     • RS2_15031

      Coś mam złe przeczucie……

     • U mnie też pojawiła się aktualizacja i mapy zajmują dokładnie tyle samo co u Ciebie czyli 365 MB.

     • GrzesLumia
     • Mapy, o których piszemy, są dostępne wyłącznie w szybkim kręgu Windows Insider.

     • Kelly

      Może poprostu to ukryty przekaz żeby używać Office 365

     • RS2_15031
     • GrzesLumia

      A powiedz mi kolego jakie nowości ty byś chciał? Ten system ma wszystko by działało na nim to co mają inni. Chyba, że wolisz pic kawę rano i czekać bo musi się zaktualizować (iphone) kiedy ty musisz siedzieć na snapchacie. To że nie ma w Żabce koziego sera nie jest katastrofą, bo i tak go nie kupisz. Sory

     • RS2_15031

      Dla mnie w systemie w sumie niczego nie brakuje, korzystam na co dzień i nie mam potrzeb zmiany. Dla mnie pomysł wyglądu, opcji, możliwości, jest najlepszym pod tym względem. System pulpitu, kafelków itp. jest genialny. Jednak brakuje choćby większej możliwości ustawienia wielkości kafelków, ich wyglądu (kolory, przeźroczystość). Miało być prowadzone live tiles, czyli widząc wiadomość na dużym kaflu po kliknięciu na nią powinno wejść na nią, może nie otwierać ale podświetlić. Gdzie jest wybieranie głosowe? Nie mówię, że ja tego wymagam ale może inni by z tego korzystali? Nie mam pomysłu na szybko czego mi brakuje, ponieważ długo używam telefony z 10 i jak byłoby źle to po prostu kupiłbym inny, z innym systemem. Na ten moment to faktycznie jedynie brakuje optymalizacji, ale muszą również wyeliminować wszystkie błędy które się tworzą po HR, po aktualizacjach (puste ikonki, znikające aplikacje, problemy z podstawowym działaniem kalendarza). Ale myślałem, że przynajmniej więcej rozwiną z continuum bo z tego zdarza się korzystać i opcja jest unikalna.

  • pawel3410

   Zastanów się dobrze, czego będziesz chciał używać i czy znajdziesz to na tym systemie.

   • Kelly

    Czy się znajdę? 🙂 Jeden z powodów dla których właśnie chcę kupić ten telefon to właśnie user interface i metro design. Kafle windowsowe są świetne a już mam dosyć nakładek na Androida.

    • zzzzzz

     Chodziło mu czy znajdziesz potrzebne aplikacje na tym systemie a nie czy Ty sie znajdziesz

     • Kelly

      Przeoczenie. Aplikacje też znajdę. Wiem niestety czego mi będzie brakować ,ale jestem gotów pójść na kompromis.

     • zzzzzz

      No to coz wybór należy do Ciebie.Jak nie przeszkadzają Ci takie braki to ryzykuj, w razie jak nie będziesz zadowolony to może uda Ci sie komuś odsprzedać za pół darmo.

     • Kelly

      Nie podejmuje ryzyka 🙂 Wiem co będę miał ,a czego nie. To świadomy wybór. Pozdrawiam 🙂

     • GrzesLumia

      Dasz radę, wyłączysz aktualizację i pochodzi.
      W każdej chwili możesz wrócić do sentymentu poniżej. https://uploads.disquscdn.com/images/c7f09ea874fc14fe11775eb3589505e5c071d8efc4c842f4ceaa49637ec85e3e.png

     • Kelly

      Co to jest? Jakiś androidopodobny launcher na w10m czy odwrtotnie?

     • GrzesLumia

      Niektórzy się nudząc wracają do przeszłości…i odwrotnie też, tworząc nakładki win na andka. To łatwiejsze bo MS nie lubi się obnażać.

    • pawel3410

     Owszem, z założenia są swietne, o ile działają tak jak powinny, a tego nawet Microsoft nie potrafi na 100% zrobić. Zyczę powodzenia i zadowolenia;)

  • MarGo

   Oczywiście MS na razie nie wypnie się na swój system, ale wiedz, że to co się teraz dzieje to nie rozwój lecz sztuczne podtrzymywanie tanim kosztem. Na jakieś konkretne nowości bym nie liczył. Do internetu – no okej, duży ekran lecz domyślna przeglądarka Edge do dzisiaj nie posiada możliwości blokowania reklam, co do gier. Jeżeli lubisz dobre produkcje typu: Max Payne, Gangstar, Need For Speed, GTA (wszystkie dostępne części) to Lumii zdecydowanie nie polecam. Aplikacji też jest zdecydowanie mniej ale to już jest kwestia indywidualna. Plusem jest aparat.

  • RS2_15031

   Kupuj, jeśli lubisz ten system i niestety nie pragniesz mieć wszystkich aplikacji które występują na konkurencyjnych systemach. Mi niczego nie brakuje, ale to moje zdanie. Każdy ma swoje 😉

 • biblo

  Ale jaja! Co to za przedmiot dyskusji, skoro na portalu mu poświęconym pojawiają się newsy typu:

  W tym tygodniu nie pojawią się nowe kompilacje w programie Windows Insider
  Dzisiaj nie pojawi się kolejna zbiorcza aktualizacja Windows 10 Mobile

  Jutro pewnie przeczytamy: dzisiaj nie sprzedało się 5863 sztuk telefonów z windowsem…
  Pojutrze, że kolejne 1632 aplikacje zostały wycofane ze sklepu MS, a stado następnych developerów wyrzuciło komputery z windowsem.

  Aż w końcu: od wczoraj nie mamy o czym pisać na temat Windows Phone…

  • zynio

   Nie wiem jaki masz problem , ja mam laptopa i jestem zadowolony z Windows 10 , wciąż aktualizuje update, zanim robiłem aktualizacje z 8.1 na 10 proponowano mi windows 7 i byłem w szoku że te glass tak zamulało system , zaszokowało mnie czym ludzie się podniecają tym że 7 to system niedopracowany , ok może nie tak jak vista ale gorszy od 10 tki.Tyle mam do powiedzenia – z mojej strony to nikomu nie polecę 7ki.

   • biblo

    Stary, ale tutaj piszemy o windowsie w telefonach… a w zasadzie trupie tego systemu w nielicznych już słuchawkach…

    • fixteresa

     Też przypuszczam, że ten system w ciągu kilkunastu miesięcy zaliczy zgon. Udział w rynku 0,3-0,4% i malejący nie napawa optymizmem. W kwietniu potestuję sobie dwa, trzy urządzenia według kryteriów : Snapdragon 830 8 rdzeni, 4GB ram, 5,5 cala, Android 7. Wtedy podejmę decyzję czy Winda czy jednak przesiadka.

 • Pyjter86
  • Aba

   He he… Niejawny tester= zamazane nazwisko 🙂

  • Marek

   Też takiego dostałem, dzień po wyłączeniu insidera na telefonie (aktualizacja nie mogła się pobrać, wisiała na 97% przez dwa dni, a po odłączeniu ładowania bateria padała w 4 godziny)… 😀

 • Piotrek 640lte

  A ja myślę że student poszedł na L4 nie ma komu zmienić numerka to i buildu nie będzie. A tak poważnie to to są chyba jakieś jaja – buildów nie ma, kolejne aplikacje wypadają ze sklepu, sprzętu nie ma a oni mówią że system się rozwija

 • Piotrek 640lte

  Odbiegając od tematu czy ktoś coś wie na temat map bo chyba przez tydzień nie zdążyli naprawić – cóż są różne formy dbania o klienta

 • Piotrek 640lte

  Jak Gabe był szefem działu jakoś się kręciło potem wszystko przejęła Dona – początki dobre ale z czasem coraz gorzej – ciągłe wyjazdy, jakieś święta zdjęcia przy drinkach a program leży – choć może o to właśnie chodzi

  • Gabe też potrafił zwlekać tygodniami z udostępnianiem nowych kompilacji. W moim odczuciu Dona mimo wszystko częściej udostępnia aktualizacje i ma lepszy kontakt z testerami.

   • Piotrek 640lte

    Może i masz racje, mnie się wydaje że Gabe był bardziej konkretny, Dona miała dobry początek a teraz z czasem wszystko siada

  • tridlle

   Bo kiedyś widzieli w tym przyszłość i program się rozwijał, ale zmienili zdanie. Dona ma się pokazywać i tyle.Faktycznie nie ma ona nic do przekazania w kwestii rozwoju produktu.

 • Sebastian H

  Na co wy wszyscy czekacie. Na wyższy numerek w informacjach o telefonie…. Przecież powiedzieli że już nic nowego nie wdraża do przyszłej aktualizacji. Szkoda życia na czekanie. A ciągle pisanie newsow o wyższych numerach poszczególnych aplikacji potwierdza przekonanie że system umiera.