W przyszłym tygodniu pojawi się uniwersalna aplikacja VLC w wersji beta

Producent popularnego odtwarzacza multimedialnego VLC nie porzucił prac nad rozwojem aplikacji dla systemu Windows 10. Już w przyszłym tygodniu zostanie opublikowana pierwsza, publiczna wersja beta dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Niestety zła informacja jest taka, że aplikacja jest przeznaczona wyłącznie dla systemu z rozgałęzienia Redstone 1 więc nie wszyscy będą mogli sprawdzić jak sprawuje się w pełni uniwersalna aplikacja VLC.

VLC

W jaki sposób producent aplikacji tłumaczy prawdopodobny brak wsparcia dla systemu Windows 10 Mobile z obecnego rozgałęzienia TH2:

[quote style=”1″ author=”Thomas Nigro”]Redstone only, TH2 will probably not be supported. This is because of technical limitations around Background audio APIs, and bad drivers on the phones not receiving the RS1 bits.[/quote]

Pierwsza wersja beta nie będzie posiadać wielu nowych funkcji w porównaniu do obecnej wersji, która znajduje się w Sklepie Windows. Najważniejsze jednak, że aplikacja będzie stale rozwijana i będzie dostępna dla systemów Windows 10, Windows 10 Mobile, Windows 10 na Xbox One, Windows 10 IoT oraz Windows 10 w Hololens. Niestety tym samym producent kończy wsparcie dla systemów Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 – ostatnia aktualizacja dla tych systemów pojawi się w maju.

Stabilna wersja odtwarzacza VLC dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile Redstone 1 ma pojawić się w przyszłym miesiącu.

Więcej informacji o aplikacji oraz jej możliwościach znajdziecie na oficjalnym blogu jednego z twórców. Jeżeli jesteście zainteresowani to odsyłam Was do źródła. Dajcie znać w komentarzach czy czekacie na uniwersalną aplikację VLC dla Waszych telefonów?

Źródło: Thomas Nigro blog

 • wania

  Czyli system 8.1 już umiera… Jak się mają czuć właściciele słuchawek z tym systemem?

  • DzieX

   Przecież wiadomo, że powinni biec po nowe telefony 😉

  • John Kowalski

   Tez chciałbym to wiedziec. Moja 520-tka nie otrzyma dziesiątki, a wszystkie apki beda robione juz pod dyche właśnie. Poza tym, jak mozna stworzyc system dla kilku telefonów ? Bo przeciez lista juz niedopuszczonych telefonów jest długa, a zaraz ma się jeszcze powiększyć.

   To chyba bedzie mój pierwszy i ostatni telefon z systemem windowsa, tak sie nie powinno traktowac klientów !!!!

   • PN27

    Faktycznie, powinni dać 10 na każdy telefon. Wkrótce nie będzie nowych aplikacji na system 8.1. A te z 10 nie będą działać. Android ma lepiej, nowe aplikacje działają na starszych wersjach.

    • Lorkan126

     Nie prawda, jest tak samo jak na windowsie – aplikacje dzialaja jesli piszesz je w starszym API, jak napiszesz w api androida 4.2 to dzialaja na 4.2+. Na windowsie jest to samo, jak napiszesz na api w8 to dzialaja na w8+

     • PN27

      Ale teraz, nowe aplikacje, będą pisane jako uniwersalne na W10. I one nie będą działać pod 8/8.1. Taki VLC będzie rozwijany jako apka uniwersalna. Wersja pod 8 nie będzie rozwijana. Jeśli ktoś zdecyduje się napisać apkę na W10, to w większości przypadków pociągnie też na W10M. Tylko na WP8.1 nikt już nie będzie pisał. Może część deweloperów będzie jeszcze rozwijać aplikacje pod WP8.1. W końcu działają też pod W10M. A android 4.2 to już bardzo stary system. No i sporo aplikacji działa nawet pod v 2.3. A 2.3 to już archeologia przecież.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Aj tam VLC – ja się pytam kiedy nowa kompilacja, bo ta obecna to dramat 😛

  • Zgadzam się z Tobą i również czekam na nową kompilację. Musiałem wrócić do kompilacji 10586.218 bo z tej nie dało się za bardzo korzystać na 950 XL.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Mi się wracać nie chce, ale na Mi4 jest wręcz katorga 🙁

    • Jak ten Mi4 ogólnie funkcjonuje z systemem Windows 10 Mobile? Czy w przypadku poprzednich kompilacji byłeś zadowolony?

     • Konrad Uroda-Darłak

      To moja pierwsza kompilacja, więc nie jestem w stanie nic konkretnego napisać. Czekam do kolejnej żeby móc porównać i wtedy pomyślę co dalej ;P Najgorzej jest z bateria, która przy leżakowaniu znika w oczach 🙁

 • DzieX

  Macie coś takiego przy próbie ustawienia oświetlenia dla zdjęcia HDR?
  https://uploads.disquscdn.com/images/772911865ebdbeb7d6ea53b0be71adf9afa60ffe817d3f3d4422ec096dfcf653.png

  • Wszystko w porządku na telefonie Lumia 930 z RS1.

   • DzieX

    U mnie to też działało, ale przestało :/

 • slipdog

  szacun ! na 8.1 potrafi az cofnac/przyspieszyc napisy o 3 sekundy, odtworzyc tylko napisy srt i ….i chyba na tym sie koncza jego mozliwosci 😀 warto czekac na program który niczym sie nie rozni od wbudowanego !

  • Darek

   Jaki system takie aplikacje. VLC na Androidzie bez żadnych problemów 😉

 • Mam do Was pytanie: jaka jest alternatywa dla aplikacji Filmy i TV? Coś darmowego. Bo niektóre filmy nie są odtwarzane z dźwiękiem. Ściągnąłem jakąś inną ale to był jakiś badziew, który co chwilę przenosił mnie do Sklepu, żeby kupić pełną wersję za 13 zł…