W przyszłym tygodniu pojawi się uniwersalna aplikacja VLC w wersji beta

Producent popularnego odtwarzacza multimedialnego VLC nie porzucił prac nad rozwojem aplikacji dla systemu Windows 10. Już w przyszłym tygodniu zostanie opublikowana pierwsza, publiczna wersja beta dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Niestety zła informacja jest taka, że aplikacja jest przeznaczona wyłącznie dla systemu z rozgałęzienia Redstone 1 więc nie wszyscy będą mogli sprawdzić jak sprawuje się w pełni uniwersalna aplikacja VLC.

VLC

W jaki sposób producent aplikacji tłumaczy prawdopodobny brak wsparcia dla systemu Windows 10 Mobile z obecnego rozgałęzienia TH2:

[quote style=”1″ author=”Thomas Nigro”]Redstone only, TH2 will probably not be supported. This is because of technical limitations around Background audio APIs, and bad drivers on the phones not receiving the RS1 bits.[/quote]

Pierwsza wersja beta nie będzie posiadać wielu nowych funkcji w porównaniu do obecnej wersji, która znajduje się w Sklepie Windows. Najważniejsze jednak, że aplikacja będzie stale rozwijana i będzie dostępna dla systemów Windows 10, Windows 10 Mobile, Windows 10 na Xbox One, Windows 10 IoT oraz Windows 10 w Hololens. Niestety tym samym producent kończy wsparcie dla systemów Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 – ostatnia aktualizacja dla tych systemów pojawi się w maju.

Stabilna wersja odtwarzacza VLC dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile Redstone 1 ma pojawić się w przyszłym miesiącu.

Więcej informacji o aplikacji oraz jej możliwościach znajdziecie na oficjalnym blogu jednego z twórców. Jeżeli jesteście zainteresowani to odsyłam Was do źródła. Dajcie znać w komentarzach czy czekacie na uniwersalną aplikację VLC dla Waszych telefonów?

Źródło: Thomas Nigro blog