W najbliższym czasie nie zobaczymy nowych funkcji w systemach Windows 10

Systemy Windows 10 oraz Windows 10 Mobile stale się rozwijają czego dowodem są kolejne kompilacje. Komputerowa wersja zadebiutowała już jakiś czas temu jednak wersja mobilna w dalszym ciągu czeka na swoją premierę. Tak czy inaczej kompilacje oznaczone numerami 10586 zamykają kolejny etap prac związanych z systemem Windows 10.

Od pewnego czasu zarówno wersja komputerowa jak i mobilna nie otrzymują nowych funkcji a jedynie same ulepszenia dotychczasowych funkcji i poprawki błędów. Obecne wersje systemów to kompilacje 10586, które wewnętrznie nazywane są Threshold 2. Nowe funkcje mają pojawić się dopiero w kolejnej dużej aktualizacji Redstone 1.

Kolejną dużą aktualizacją, nad którą pracuje Microsoft będzie wersja, która nosi nazwę Redstone 1. Jak się okazuje na nowe funkcje będziemy musieli zaczekać nieco dłużej bowiem w pierwszej kolejności będą ulepszane wewnętrzne mechanizmy systemu.

W programie Windows Insider użytkownicy mogą pobrać system Windows 10 w wersji 11099 dla komputerów PC. System ten zawiera optymalizacje dla kodu OneCore, który będzie wspólny dla wszystkich wersji systemu Windows 10. Ponadto Microsoft wprowadza zmiany oraz ulepsza sposób w jaki będzie kompilował nowe aktualizacje.

Termin kolejnej dużej aktualizacji (Redstone 1) to pierwsza połowa tego roku. W związku z tym, że nie pozostało zbyt wiele czasu Microsoft musiał podjąć decyzję o przesunięciu w czasie prac nad nowymi funkcjami w systemach Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. W tym momencie priorytetem są ulepszenia w wewnętrznych mechanizmach systemu takich jak wspomniany wcześniej kod OneCore czy ulepszone sposoby kompilacji aktualizacji.

Niestety nie wiadomo jakie funkcje zostały odłożone w czasie oraz kiedy ponownie Microsoft przystąpi do pracy nad nimi. Co to oznacza dla nas? Powyższe wyjaśnienie dotyczy obu systemów a to może skutkować tym, że w kolejnych kompilacjach Redstone 1, które miejmy nadzieję pojawią się w niedługim czasie dla telefonów, nie będzie żadnych nowych funkcji.

Źródło: Windows Central