W jaki sposób Microsoft udostępnia aktualizacje aplikacji w Windows 10 Mobile?

Pytanie zadane w tytule artykułu może niektórych z Was nieco zaskoczyć ponieważ udostępnianie aktualizacji aplikacji w sklepie to nic nadzwyczajnego. Microsoft udostępnia aplikację i każdy z nas może ją zaktualizować na swoim telefonie z systemem Windows 10 Mobile. Niestety w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej a jak dodamy do tego program Windows Insider to robi się mały bałagan.

Do niedawna aktualizacje aplikacji były udostępniane osobno dla telefonów z oficjalnym systemem Windows 10 Mobile oraz dla telefonów, które uczestniczą w programie Windows Insider i posiadają najnowsze, testowe wersje mobilnej dziesiątki. Ten podział był prosty i zrozumiały dla każdego.

Wraz z udostępnieniem pierwszej aktualizacji Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 (Build 14267) proces udostępniania aktualizacji aplikacji uległ zmianie. Otrzymaliśmy informację, że aktualizacje aplikacji posiadają własne kręgi. Niestety nie wiadomo jakie są to kręgi. Przyjrzyjmy się bliżej kręgom w aplikacji Windows Insider oraz rozgałęzieniom systemu Windows 10 Mobile. Aplikacja Windows Insider oferuje następujące kręgi:

Niestety aktualizacje aplikacji nie są uzależnione od kręgów Windows Insider. Jedni użytkownicy w szybkim kręgu otrzymują aktualizacje aplikacji w tym samym momencie a pozostali muszą czekać kilka lub nawet kilkanaście dni na tą samą aktualizację. W takim razie może chodzi o wersję rozgałęzienia? Obecnie możemy korzystać z systemów Windows 10 Mobile w rozgałęzieniach:

Niestety i tym razem pudło. Część użytkowników otrzymuje aktualizacje a pozostała część musi obejść się smakiem. W takim razie w jaki sposób Microsoft udostępnia aktualizacje aplikacji?

Nie znalazłem żadnej zależności pomiędzy ustawionym kręgiem oraz rozgałęzieniem systemu operacyjnego. Być może wspólnie uda nam się ustalić na jakiej zasadzie Microsoft udostępnia nowe aktualizacje aplikacji.

Proponuję aby dopisywać w komentarzach Wasze telefony w następującym schemacie:

[textblock style=”2″]telefon / krąg / build / otrzymujesz aktualizacje w pierwszej kolejności?[/textblock]

Poniżej podaję informacje dla dwóch telefonów:

  • Lumia 435 / szybki / 10586.122 / tak
  • Lumia 950 XL / szybki / 14267.1004 / tak

Dajcie znać czy otrzymujecie aktualizacje aplikacji w momencie kiedy pojawią się w sklepie czy musicie czekać? Zachęcam do korzystania z powyższego schematu. Może wspólnymi siłami dojdziemy do tego w jaki sposób udostępniane są nowe wersje aplikacji dla użytkowników systemu Windows 10 Mobile.

Źródło: Opracowanie własne