Uniwersalna aplikacja VLC już dostępna w Sklepie Windows

Od dłuższego czasu producent aplikacji VLC pracował nad nową, uniwersalną wersją odtwarzacza multimedialnego. Dzisiaj w Sklepie Windows pojawiła się pierwsza wersja beta, którą możecie pobierać na telefony oraz komputery z systemem Windows 10.

VLC 2.0 dla Windows 10 Mobile

Aplikacja VLC for Windows (Universal) w wersji 2.0.0.0 jest dostępna jako wersja beta. Jest to odtwarzacz multimedialny rozwijany przez producenta VideoLAN. Program obsługuje szeroką gamę formatów audio jak i wideo. Ponadto aplikacja wspiera niektóre funkcje systemu Windows 10 Mobile takie jak Cortana, Continuum oraz dynamiczny kafelek.

W związku z tym, że jest to pierwsza wersja beta nie wszystkie funkcje mogą działać prawidłowo. Aplikację możecie pobierać za pomocą poniższego odnośnika lub kodu QR. Dajcie znać jak się sprawuje aplikacja na Waszych telefonach oraz komputerach z systemem Windows 10.

Pobierz VLC dla Windows 10 (Mobile)

QR VLC UWP

 • jozin70707

  Rany boskie co się dzisiaj dzieje w tym sklepie MS! :O Oficjalna aktualizacja messengera, oficjalna aplikacja steam a teraz jeszcze nowy VLC! :O Nie wiem czy mój mózg odzwyczajony od tylu aktualizacji/nowości w sklepie to wytrzyma 😀

  • slipdog

   i działa tak samo jak pozostałe, juz przy wgrywaniu sie muzyki wyłacza 😀

   • jozin70707

    Hahaha mi przy włączaniu filmu się zacina 😀

    • slipdog

     przy wcisnieciu random music sie zacina i nie da sie nic wcisnac, ale cooooo tam 😀 super aplikacja do muzyki i video tylko nie odtwarza muzyki i video 😀 u nich to standard. Jak takie gówno moze w ogole wyjsc?

 • Wielkimi krokami nadchodzi Redstone.

 • OLX też zaktualizowane 🙂

 • Wolny Strzelec

  to jakaś nowa wersja? zainstalowałem ze sklepu VLC już miesiąc temu i – cóż… – słabo wczytywał polskie napisy, w widoku pełnoekranowym pokazywał kawałek zielonego backgroundu, ale za to dla speców miał mnóstwo ręcznych dodatkowych ustawień (dla mnie za dużo, dlatego usunąłem i korzystam z firmowej apki MS, prostej jak drut)

  • Krzysztof Łoziński

   Dodali nawet wbudowany eq

 • kamil

  Będzie artykuł o tym nowym sklepie?

  • A jest o czym pisać? Wprowadzili jedynie drobne zmiany wizualne w zakładce pobierania.

   • michalR

    powiadomienia tez sa po polsku

 • Tomek Wolniewicz

  Co do wykrywania aktualizacji OTA w mojej L950 być może jest to spowodowane ustawieniami (podejrzewam że chodzi o parametr MOBILE OPERATOR). Kod 000-88 oznacza wersję nieprzypisaną do żadnego regionu, ogólnoświatową. Wersja CV PL powinna mieć 000-PL. Być może jeszcze coś się różni ale mogą to powiedzieć tylko użytkownicy L950 CV PL.

  MOBILE OPERATOR CODES: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/dn772248(v=vs.85).aspx

  PS. Po flashowaniu telefon czuje się znacznie lepiej, przestał się grzać i bateria wystarcza na nieco dłużej. Restartu na razie żadnego też nie miałem.

  • Czyli tzw. wariant telefonu. Aktualizacje oprogramowania są uzależnione od wariantu telefonu.

   • Tomek Wolniewicz

    Tak tak, chodzi oczywiście o wariant telefonu (ja mam na Skandynawie). Wiem że idzie wgrać krajowy wariant softu i wtedy parametr MOBILE OPERATOR zmienia się na 000-PL, powinno to tym samym wpłynąć na kwestię wykrywania konkretnych aktualizacji OTA ale na razie nie wiem czy jest sens. Firmware najnowszy wykrywa za pośrednictwem WDRT, natomiast soft przez OTA. Jeśli dalej będzie problem z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania układowego, wtedy pomyślę nad tym rozwiązaniem.

    • Dopóki w WDRT będzie się pojawiać nowsze oprogramowanie dla Twojego wariantu to nie ma sensu wgrywać innego. Jedyny minus to taki, że korzystanie z WDRT czyści całą zawartość telefonu. Na szczęście aktualizacje oprogramowania pojawiają się dosyć rzadko.

     • Tomek Wolniewicz

      Tak też zrobię. Znalazłem nawet wyjaśnienie dlaczego mam taki parametr MOBILE OPERATOR (moja wersja na opakowaniu to CV DK FI IS NO SE).

      A oto odpowiedź: The following table shows the mobile operator ID values for phones that will be sold in a large geographic area instead of a single
      country/region.

      Stąd też dlatego że telefon celowany jest do wielu krajów skandynawskich nie ma konkretnego ID operatora danego kraju.

      I jeszcze informacja odnośnie istotności tego parametru przy identyfikowaniu aktualizacji:

      PhoneMobileOperatorName

      Required. This setting is used for targeting phone
      updates. It must contain a code specified by Microsoft that corresponds
      to the mobile operator. These codes are provided in Registry values for mobile operator IDs. For open market phones, in which the mobile operator is not known, use the codes in Registry values for carrier-unlocked phones instead.

      This string is not visible to the user.

      This setting must not be changed over time even if the user switches
      SIMs or mobile operators, as updates are always targeted based on the
      first mobile operator associated with the phone.

 • michalR

  LoL na kolkach – nie znajduje zadnych filmow kreconych kamera w telefonie, trzeba mu je pokazac palcem. jak juz mu wskaze to udaje sie odtworzyc bez klatkowania, wiec progress. filmy kompilowane w GoPro w 1080p/50 tez odtwarza plynnie. odtwarza format FLAC, ale czesto sie przy tym wysypuje, odtwarzanie dziala w tle wiec to juz cos 🙂 equalizer niestety nie dziala przy sluchawkach Bluetooth, ale jak narazie tylko jedna aplikacja w sklepie potrafi to obsluzyc. ogolnie widze pewien postep, ale sporo pracy jeszcze trzeba wlozyc w ten sofcik.