Użytkownicy Windows Phone 7: powoli czas na przesiadkę

Microsoft poinformował o zablokowaniu możliwości oglądania zakupionych materiałów z Xbox Video m.in. na Windows Phone 7 z początkiem lutego 2014 roku. To jednoznaczna informacja dla obecnych posiadaczy telefonów z WP7 na pokładzie, że ich smartfony czy odtwarzacze Zune przestają być rozwijane i najwyższa pora zastanowić się nad nowym urządzeniem.

Windows Phone 7

Windows Phone 7.8 wspierany będzie aż do 9 września 2014 roku, jednakże już od początku nowego roku, Microsoft zamierza powoli wygaszać część usług dla tego systemu.Nic nie wskazuje na to, aby miało nastąpić wydłużenie wsparcia dla tego systemu.

Przez ostatnie cztery lata system WP7 otrzymał dwie duże aktualizacje z czego pierwsza otrzymała numer Windows Phone 7.5 a druga Windows Phone 7.8. Najwięcej nowości wniosła ta pierwsza a druga była jedynie próbą zaspokojenia użytkowników, którzy dowiedzieli się, że nie otrzymają aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows Phone 8. Mimo wszystko w sklepie Windows Phone w dalszym ciągu pojawiają się aplikacje, które są dostępne zarówno dla telefonów starszych jak i nowszych systemów WP.

Czy zatem warto przejść na nowe urządzenie z Windows Phone 8? Według portalu dobreprogramy.pl nie ma już innego wyjścia. Pomimo tego, że w sklepie Windows Phone pojawiają się nowe pozycje dla WP7 to do końca września przyszłego roku sklep z aplikacjami będzie zdominowany przez aplikacje kierowane do telefonów z systemem Windows Phone 8.

Źródło: dobreprogramy.pl