Usługa MixRadio zostanie wkrótce wyłączona

Smutna wiadomość dla osób, które korzystają z usługi MixRadio i połączonej aplikacji na telefonach z systemem Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile. W niedługim czasie usługa zostanie wyłączona. Dzisiejsza aktualizacja dla telefonów Windows 10 Mobile już w tym momencie wyłącza możliwość słuchania muzyki.

Zespół odpowiedzialny za tworzenie usługi MixRadio przygotował odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z zamknięciem usługi.

Czy nadal mogę słuchać miksów po wyłączeniu usługi?

Po wyłączeniu usługi strumieniowe odtwarzanie miksów i pobieranie ich do trybu offline nie będzie możliwe za pośrednictwem aplikacji, witryny internetowej ani interfejsu API usługi MixRadio. W niektórych, starszych wersjach klienta usługi MixRadio istniejące miksy offline będą nadal działać przez 30 dni od czasu ostatniego odświeżenia.

Czyli usługa po prostu przestanie działać?

Tak.

Co się stanie z utworami kupionymi w sklepie Nokia Music?

Te utwory należą do Ciebie i mogą być odtwarzane w dowolnym odtwarzaczu muzyki cyfrowej. Wystarczy skopiować je jako pliki.

Co się stanie z moimi danymi?

Wszystkie dane użytkowników zostaną skasowane zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa.

Gdzie mogę teraz słuchać muzyki?

W sklepie z aplikacjami na urządzeniu mobilnym można znaleźć wiele odtwarzaczy muzyki cyfrowej.

Czy muszę odinstalować aplikację?

Nie, ale nie będzie ona działać od dnia wyłączenia usługi.

Czy mogę wyeksportować swoje ulubione utwory? Czy mogę wyeksportować swój profil do innej usługi?

Niestety nie. Te dane to część informacji osobistych i nie możemy ich udostępnić innym usługom.

Usługa MixRadio służyła mi do słuchania mojej własnej muzyki na telefonie Lumia. Jak mogę odtwarzać własne utwory?

Możesz skorzystać z odtwarzacza muzyki telefonu Lumia. Na liście aplikacji wyszukaj pozycję Muzyka. Odtwarzacz znajdzie pliki w bibliotece muzyki.

Dajcie znać czy korzystaliście z usługi MixRadio. Z jakich usług teraz będzie korzystać aby słuchać ulubionej muzyki?

Źródło: MixRadio

Dziękuję ear764 za informację!

 • Leszek Mączewski

  to po co dziś była aktualizacja mixradio

  • ViktusYT

   Wyłącza usługę

 • Sode no Shirayuki

  Brak mi słów.. Najlepsza appka muzyczna w mojej ocenie.. Ich po****** totalnie. Windows tonie a oni sądzą że tego typu „dobre” zmiany coś.. Nie wiem sam co oni robią. Może już zatapiają okręt USS SOON, brak aplikacji, sam używam nastu z zainstalowanych kilku- dziesięciu. I pozbawiają nas kolejnej dobrej.. Nie rozumiem po prostu nie rozumiem o co im chodzi.. Te wszystkie chore decyzje te kłamstwa cała fuszera i obłuda.. Blee…

  • MixRadio od jakiegoś czasu nie należy już do Microsoftu. To nie jest decyzja MS tylko obecnego właściciela.

   • Sode no Shirayuki

    Kiedyś Nokia Music dlatego musi zniknąć ?

    • Darek Cullen

     Na Androidzie również jej nie będzie ;/

 • Wiktor

  Mój następny telefon na pewno nie będzie miał Windowsa.

  • Mateusz S.

   Przykro mi

  • notonlypierogi

   Ojej

  • Paweł Szczepański

   bo usuwają MixRadio? ojej :’)

 • Jarek

  Właśnie pobrała mi się aktualizacja MixRadio. Ja osobiście czasem korzystalem ale jednak mieli slabsza jakość muzyki od np Spotify. Zresztą juz kilka dobrych miesięcy nie mozna bylo pobrać jej ze sklepu – jak ktos mial jeszcze z „czasów” 8.1 to mial, nie wiem czy w nowych telefonach byla domyslna aplikacją.

 • Jarek

  Odtwarzanie muzyki po aktualizacji jeszcze dziala. Na początku wyskakuje komunikat, ze wkrótce usluga zostanie wylaczona

  https://uploads.disquscdn.com/images/81b063da12f3515aa2a0c6aef33930bbeb0db6e3748df6048f297b08ee8d5510.png

 • notonlypierogi

  Ja osobiście nie używałem tej aplikacji na codzień, raz na jakiś czas tak ale nie ogarniałem tych miksów. Raz na jakiś czas jej użyłem, ale to bardzo sporadycznie:)

 • slamski

  Ja używam Flat Beats.

  • Kowalczyk Damian

   a powiedz mi, nie jestem ufny w stosunku do nowości, może przez to że miałem do czynienia z plikostradą/pobieraczkiem, warto się zarejestrować? da się zrobić offline?

 • Adam Ski

  To czego teraz używać by legalnie i za darmo posłuchac muzyki ofline?

  • Paweł Szczepański

   Deezer

   • Adam Ski

    za darmo offline?

 • janusz958777

  Odnoszę wrażenie, że Microsoft zamykając kolejne usługi, które były zarezerwowane tylko dla Lumii i wyróżniały te telefony chce albo zacząć do nowa na systemie W10M albo po prostu powoli i sukcesywnie wycofuje się ze swojej własnej platformy. MSN Fitness, Photosynth, Storyteller, MixRadio poszły w niepamięć a aplikacje HERE z nowym właścicielem też mogą niebawem zniknąć.

  Gdyby Windows 10 Mobile miał być nowym rozdaniem to za tymi zmianami (zamykaniem usług i aplikacji) stało by coś więcej – zamiennik, który uzupełnił by brak względem Windows Phone 8.1, jednak na to się nie zapowiada. Dodam też, że w porównaniu do innych platform aplikacje od Microsoftu na ich własnej platformie często są trochę w tyle. Wszystko to sumuje się na to, że jeśli „Projekt W10M” nie rozkręci się w przeciągu roku to zostanie zamknięty, albo będzie (o ile już nie jest) sztucznie utrzymywany przy życiu.
  Dobrym ruchem na „do widzenia” byłby wynik współpracy z firmą Cyanogen – Android ze wszystkimi usługami od MS, jako wybór – jeśli ktoś by chciał zmienić system to nie musiał by zmieniać usług. Nowe okienka były zapowiedziane jako rozwinięcie już obecnych i na to wyglądało, że tak będzie. Jednak analizując to co się dzieje nie jestem już taki pewny.

  • Michał

   Proponuję przesiadkę na iOS lub Android a nie będziesz tu rozkminiał tego gniota WP czy W10M

 • Danielss

  Chyba bez płacenia nie ma możliwości słuchania offline w żadnym programie.