Urządzenia z Windows Phone 8.1 otrzymają przyciski ekranowe zamiast fizycznych?

Dzisiaj internetowy świat obiegła plotka jakoby w kolejnej, dużej aktualizacji systemu Windows Phone miały pojawić się przyciski ekranowe. Aktualizacja Windows Phone 8.1 wprowadzi taką możliwość i producenci sprzętu sami zdecydują czy skorzystać z tej funkcjonalności czy pozostać przy fizycznych przyciskach.

Windows Phone 8.1 - przyciski ekranowe

Najnowszy system Windows Phone 8.1 będzie wspierał obsługę przycisków ekranowych czyli przycisk wstecz, start oraz wyszukiwanie. Nie wiadomo czy wszystkie nowe urządzenie z WP 8.1 na pokładzie będą posiadać przyciski ekranowe.

Czy ta zmiana to dobry kierunek dla przyszłych telefonów Windows Phone? Rozwiązanie to zostało wprowadzone w telefonach z systemem Android i nie wszyscy przyjęli funkcjonalność z takim samym entuzjazmem. Zarówno jedne jak i drugie przyciski posiadają swoje wady i zalety. Które rozwiązanie ma ich mniej według Was?

Źródło: @evleaks

  • Dzika Lama

    Sam M$ chyba rzucił kiedyś taki pomysł. Miało to zmniejszyć koszty produkcji telefonu. Michale widziałeś już zmiany w Bing dla naszego regionu? Po wyszukaniu dostępne już są lokalne, a także wideo.

  • niezadowolony

    Jak dla mnie to mogą zostać, chociaż przycisku wyszukiwania raczej nie używam. Mogliby logo w środku wykorzystać jako diodę informującą (która miga kiedy tel. jest wygaszony) o nieodebranych połączeniach czy nieodczytanych wiadomościach.