Uniwersalna aplikacja OneDrive dla Windows 10 jest już widoczna w Sklepie Windows

Od dłuższego czasu Microsoft pracuje nad nową, uniwersalną aplikacją OneDrive dla komputerów z systemem Windows 10. Na tę chwilę użytkownicy mogą korzystać z zintegrowanej obsługi chmury w Windows 10 bądź też otwierać OneDrive za pomocą przeglądarki internetowej. W niedługim czasie zadebiutuje nowa aplikacja OneDrive, która połączy najlepsze cechy obecnych rozwiązań dostępnych w systemie Windows 10.

Niestety na tę chwilę nie pobierzemy nowej aplikacji bowiem jej wydawcą jest Internal Beta Account a to oznacza, że wyłącznie pracownicy Microsoft mogą testować wewnętrznie najnowszą wersję chmury. Co ciekawe po wejściu do sklepu widać informację, że aplikacja jest przeznaczona dla telefonów co może oznaczać, że również smartfony z systemem Windows 10 Mobile otrzymają odświeżoną wersję wraz z premierą nowej aplikacji OneDrive dla komputerów.

Nie wiadomo również kiedy dokładnie aplikacja zostanie udostępniona ponieważ jej testy mogą jeszcze trochę potrwać. Jest jednak nadzieja na rychłą premierę bowiem aplikację może testować szersze grono pracowników Microsoft pobierając aplikację za pomocą poniższego odnośnika.

Kod QR

Źródło: WindowsCentral