Udziały rynkowe telefonów z systemem Windows topnieją w oczach

Microsoft zmienił strategię dotyczącą telefonów Lumia oraz dalszych losów systemu Windows 10 Mobile już kilka miesięcy temu i efekty widzimy przeglądając coraz to nowsze statystyki. Brak nowych telefonów Lumia oraz skupienie się na wsparciu dla sektora biznesowego to główne przyczyny tak drastycznych spadków. Udział telefonów z systemem Windows na rynku maleje z miesiąca na miesiąc i na tę chwilę nie zanosi się na to aby miało to ulec zmianie.

Kantar - Lipiec 2016

Patrząc na powyższe dane nie mamy żadnych złudzeń. Udział smartfonów z systemem Windows na rynku topnieje w oczach. Wystarczył rok aby system stracił aż 6.7% udziału w rynku podczas kiedy dwa najpopularniejsze systemu odnotowały wzrost. System Windows znajdował się na 4.2% wszystkich urządzeń sprzedanych w lipcu w Europie. Dla porównania iOS posiada 18.4% a Android aż 77%.

Microsoft postawił wszystko na jedną kartę, którą ma być dopracowany system Windows 10 Mobile, nowe urządzenia Surface Phone oraz wsparcie sektora biznesowego. Czy ta strategia odniesie sukces? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Źródło: MSPoweruser