Udziały rynkowe mobilnego systemu Windows rosną w niektórych krajach

Kantar Worldpanel regularnie udostępnia statystyki dotyczące sprzedaży telefonów na największych rynkach całego świata. Pojawiły się właśnie najnowsze dane ze stycznia tego roku. Mobilny system Microsoftu z miesiąca na miesiąc tracił udziały, aby w styczniu zanotować wzrost aż w pięciu spośród dziewięciu badanych państw. Zapraszam do zapoznania się z dokładnymi danymi.

W powyższej tabeli porównano trzymiesięczne okresy na koniec grudnia zeszłego roku oraz na koniec stycznia bieżącego roku. Jak widać styczeń był dobrym miesiącem dla mobilnego systemu Windows ponieważ odnotował wzrost w trzech państwach europejskich. Największy przyrost nastąpił we Włoszech, który wyniósł aż 0,5%. Na drugim miejscu znalazły się Niemcy z 0,4% wzrostem. Największy spadek widoczny jest na rynku francuskim. Średnia udziału w sprzedaży z pięciu badanych państw europejskich jest dodatnia i wynosi 0,1% wzrost w porównaniu do poprzedniego, trzymiesięcznego okresu. Mobilny Windows zanotował wzrost również w Stanach Zjednoczonych z 0,8% do 1,3%. Dużym zaskoczeniem jest Japonia gdzie system posiada 1,5% i wzrósł aż o 1,2%.

Powyższe statystyki są dużym zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie na rynku nie pojawiły się żadne nowe urządzenia z systemem Windows 10 Mobile. Klienci w USA mogą co prawda kupić nowy telefon Alcatel IDOL 4S, ale w dalszym ciągu nie jest on dostępny na rynku europejskim. Smartfon ten pod nazwą Alcatel IDOL 4 PRO ma zadebiutować w czerwcu na Starym Kontynencie. Być może firma HP również w niedługim czasie zaprezentuje nowy telefon. Czy wraz z nimi ponownie wzrosną udziały w sprzedaży nowych telefonów z systemem Windows?

Źródło: Kantar Worldpanel