Udostępnianie aktualizacji Windows Phone 7.8 może potrwać nawet do trzech tygodni

Na polskiej stronie Nokia Support Discussions pojawiła się oficjalna informacja o udostępnieniu aktualizacji Windows Phone 7.8 dla telefonów Nokia Lumia. Jak możemy przeczytać proces udostępniania aktualizacji może potrwać nawet do trzech tygodni.

Aktualizacja Windows Phone 7.8 dla telefonów Nokia Lumia

Wiemy, że z niecierpliwością czekasz na aktualizację, jednak w celu uzyskania wymaganej jakości i wydajności wszystkie aktualizacje dla telefonów Nokia Lumia są udostępniane stopniowo. Może to potrwać do trzech tygodni zanim aktualizacja będzie dostępna dla każdego. Aby upewnić się że nie przegapisz powiadomienia, sprawdź czy funkcja w Ustawienia > Aktualizacje > „Powiadom mnie o znalezieniu nowych aktualizacji” jest włączona.

Nokia udostępnia również na stronie Software Update for Nokia Lumia with Windows Phone 7.8 szczegółową instrukcję aktualizacji oraz możliwość sprawdzenia dostępności aktualizacji dla naszego wariantu telefonu. Jeżeli aplikacja Zune nie wykrywa aktualizacji dla Twojego telefonu to może to oznaczać, że oprogramowanie nie zostało jeszcze udostępnione. W tym wypadku polecam wypróbować metodę wymuszania aktualizacji w Zune. Zaawansowani użytkownicy mogą również spróbować zaktualizować swoje telefony za pomocą aplikacji Nokia Care Suite.

Źródło: własne, discussions.nokia.com