Otwieranie plików TXT będzie możliwe w Windows 10 Mobile Anniversary Update

Microsoft wprowadzi możliwość otwierania plików tekstowych w formacie TXT wraz z aktualizacją Windows 10 Mobile Anniversary Update. Jeżeli uczestniczycie w programie Windows Insider to już teraz możecie korzystać z tej funkcjonalności. Brak możliwości otwierania plików tekstowych towarzyszy użytkownikom Windows 10 Mobile od momentu powstania nowego systemu ale wraz z kolejną dużą aktualizacją ta mała niedogodność zostanie usunięta.

Otwieranie plików TXT w Windows 10 Mobile

Do tej pory próba otwarcia pliku tekstowego kończyła się komunikatem o konieczności wyszukania aplikacji obsługującej tego typu pliki w sklepie.

Wyszukaj aplikacje w sklepie

Możliwość otwierania plików tekstowych TXT posiada aplikacja Word Mobile w wersji oznaczonej numerem 17.7167.xxxxx. Pliki tekstowe otwierane są jako dokumenty tylko do odczytu. Aby móc je edytować należy je zapisać w formacie pliku pakietu Microsoft Office.

Wersja z obsługą plików TXT jest dostępna we wszystkich kręgach Windows Insider. Najprawdopodobniej nowa wersja aplikacji Word zostanie udostępniona w oficjalnej wersji systemu wraz z dużą aktualizacją o nazwie Anniversary Update. Czy czekacie na możliwość otwierania plików TXT w Waszych telefonach?

Źródło: WindowsBlogItalia