Twórz własne tagi NFC na telefonach Nokia Lumia WP8 z aplikacją Nokia NFC Writer

Dzięki wbudowanej technologii NFC w telefonach Nokia Lumia możemy łączyć urządzenia, przesyłać pliki oraz odczytywać specjalnie przygotowanej tagi NFC. Dzięki aplikacji Nokia NFC Writer możemy przygotować własne tagi w szybki i łatwy sposób.

Nokia NFC Writer - menu aplikacjiNokia NFC Writer - ulubione tagi

Aplikacja Nokia NFC Writer jest już dostępna od dłuższego czasu. W polskim sklepie Windows Phone zadebiutowała kilka dni temu. Patrząc na polskie portale dotyczące telefonów Windows Phone to aplikacja przeszła bez większego echa.

Nokia NFC Writer - tworzenie tagów kontaktowychNokia NFC Writer - tworzenie tagów z ustawieniami

Aplikacja pozwala na proste tworzenie tagów NFC. Posiada wbudowany, predefiniowany zestaw tagów, dzięki którym możemy „zaprogramować” specjalnie tagi NFC. Aby stworzyć tag wystarczy z głównego menu wybrać Compose a następnie wybrać jedną z dostępnych kategorii: contact, social, video+music, location+web, apps oraz settings. W ten sposób w łatwy i szybki sposób stworzymy tagi, za pomocą których wykonamy telefon, wyślemy wiadomość, otworzymy stronę internetową, uruchomimy sklep Windows Phone, przejdziemy do ustawień telefonu i wiele więcej.

Nokia NFC Writer - pomysł na własny tag NFCNokia NFC Writer - pomysł na własny tag NFC

Tagi NFC możemy wykorzystywać na własne potrzeby tworząc pomysłowe rozwiązania. W aplikacji dostępnych jest kilka pomysłów, z których możemy skorzystać podczas tworzenia nowych tagów. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plakietki NFC na desce rozdzielczej naszego samochodu. Po dotknięciu plakietki naszym telefonie zostanie wysłana wiadomość SMS do naszej drugiej połówki, która zostanie poinformowana o tym, że już wracamy z pracy. Inny pomysł to umieszczenie plakietki na naszej wizytówce, dzięki czemu inne osoby będą mogły w szyki i łatwy sposób zapisać nasze dane w telefonie za pomocą jednego dotknięcia wizytówki.

Aby móc zapisać tag NFC niezbędne są specjalne plakietki zwane tagami. Skąd je wziąć? Wystarczy odwiedzić największy serwis aukcyjny i wpisać w wyszukiwarce frazę [label style=”2″]tag nfc[/label]. W ten sposób znajdziemy breloki NFC, karteczki NFC oraz naklejki NFC. Najtańsze są dostępne od ok. 7zł wraz z przesyłką.

Nokia NFC Writer 1.0.0.49 - Nokia Lumia Windows Phone 8

Aplikacja Nokia NFC Writer jest dostępna dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Aplikację mogą pobrać właściciele smartfonów Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 920. Niestety Nokia Lumia 520 nie posiada wbudowanego modułu zbliżeniowego NFC. Zapraszam do obejrzenia wideo recenzji aplikacji Nokia NFC Writer.

Jestem ciekawy Waszych pomysłów dotyczących tworzenia tagów NFC i umieszczania ich w przydatnych i często odwiedzanych miejscach.

Pobierz aplikację [label style=”1″]Nokia NFC Writer[/label] ze sklepu Windows Phone

Nokia NFC Writer - sklep Windows PhoneKod QR - Nokia NFC Writer