Twitter zaktualizowany do wersji PWA w Windows 10 Mobile

Twitter już jakiś czas temu zaktualizował swoją aplikację z wersji UWP do wersji PWA na komputerach z systemem Windows 10. Teraz pojawiła się również aktualizacja dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. To oznacza, że aplikacja będzie w dalszym ciągu rozwijana w mobilnych okienkach, ale niestety nie wszystkie funkcje będą dostępne.

Po lewej poprzednia wersja UWP a po prawej nowa wersja PWA

Pierwsze co rzuca się w oczy to brak ciemnego motywu. Nowa wersja aplikacji Twitter posiada wyłącznie jasne tło. Na ten moment nie wiadomo czy w wersji PWA zostanie wprowadzony ciemny motyw. Po drugie ze względu na brak odpowiednich funkcji w systemie Windows 10 Mobile (brak Service Workers) aplikacja nie będzie wysyłać powiadomień typu push do użytkowników. Kolejnym minusem jest brak dynamicznego kafelka.

Powyższe niedogodności w pewnym sensie rekompensuje to, że aplikacja będzie stale aktualizowana i będzie otrzymywać nowe wersje na równi z systemem Windows 10. Niestety nie wszystkie nowe funkcje, które będą wprowadzane do aplikacji Twitter PWA pojawią się w mobilnej dziesiątce ze względu na ograniczenia systemowe.

Twitter w wersji PWA automatycznie zastąpi obecną wersję aplikacji UWP. Nie musicie podejmować żadnych dodatkowych kroków oprócz wejścia do sklepu Microsoft Store i wyszukania nowej wersji aplikacji. Twitter w wersji 6.0.9.0 jest już dostępny dla wszystkich użytkowników z systemem Windows 10 Mobile.

Pobierz aplikację Twitter ze sklepu Microsoft Store