Trekstor WinPhone 5.0 to nowy telefon z Windows 10 Mobile

Jak się okazuje podczas targów IFA 2017 w Berlinie zostały zaprezentowane aż dwa nowe telefony z systemem Windows 10 Mobile. Pierwszy z nich to Wilefox Pro, który opisałem w tym artykule. Drugim zaskoczeniem jest smartfon o nazwie Trekstor WinPhone 5.0. Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacjom technicznym urządzenia.

Specyfikacja techniczna Trekstor WinPhone 5.0:

  • Wyświetlacz: 5-calowy HD-IPS
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 617
  • Pamięć RAM: 3 Gigabyte
  • Pamięć: 16 Gigabyte
  • Porty: MicroUSB, 3,5mm Audio

WinPhone 5.0 to nie jest pierwszy telefon z systemem Windows firmy Trekstor. W roku 2015 na rynku dostępny był model o nazwie WinPhone 4.7 HD z systemem Windows Phone 8.1. Premiera poprzedniego telefonu obeszła się bez większego echa i przyznam szczerze, że dopiero dzisiaj niechcący trafiłem na informację o jego istnieniu. Nowy model został wyposażony w system Windows 10 Mobile w wersji Anniversary Update. Nie doszukałem się informacji czy urządzenie wspiera Continuum, ale użyty procesor Snapdragon 617 w pełni wspiera tę funkcję.

Trekstor WinPhone 5.0 oraz zegarek tej samej firmy z Windows 10 IoT Core

Podczas targów IFA telefon WinPhone 5.0 był prezentowany wraz z zegarkiem tej samej firmy z systemem Windows 10 IoT Core, który jest dedykowany przede wszystkim dla rozwiązań biznesowych na rynku B2B. Więcej informacji o zegarku znajdziecie w tym artykule. Jest to kolejny producent po Wileyfox, który opisuje swoje urządzenia jako rozwiązania dla szeroko pojętego biznesu. Przewidywana cena wynosi poniżej 300€, ale na tę chwilę nie została oficjalnie podana. Nie jest znana również data dostępności urządzenia.

Aktualizacja godz. 14:10. Jak donosi portal MSPoweruser opisywany telefon jednak nie pojawi się w sprzedaży. Informacje dotyczące przewidywanych cen oraz planowanej sprzedaży okazały się nieprawdziwe.

Źródło: WindowsArea.de