Teraz możecie skorzystać z aplikacji Microsoft Health bez opaski Microsoft Band

Microsoft udostępnił dzisiaj aktualizację aplikacji Microsoft Health, która zbiera dane o naszej codziennej aktywności i przedstawia ją w formie tabel i wykresów. Dzięki temu możemy śledzić ile dziennie przeszliśmy kroków, jaki dystans przebiegliśmy czy ile kilometrów przejechaliśmy na naszym rowerze.

Microsoft Health Windows Phone

Aby w pełni wykorzystać możliwości aplikacji Microsoft Health będziemy potrzebować opaski fitness Microsoft Band. Bez opaski możemy jedynie śledzić ilość wykonanych kroków oraz ilość spalonych kalorii.

Microsoft Band dla Microsoft Health

Opaska Microsoft Band posiada aż 10 czujników, które pozwolą na dokładne śledzenie naszej codziennej aktywności. Opaska posiada wbudowany moduł GPS dzięki czemu będziemy mogli zapisywać trasy, którymi biegamy lub jeździmy na rowerze. Otrzymamy również informacje o naszym aktualnym pulsie. Jeżeli na noc zostawimy opaskę na ręce to po przebudzeniu dowiemy się wszystkiego o jakości naszego snu. Ponadto niektóre z czujników dają również możliwość pomiaru ekspozycji na promieniowanie UV czy mierzenie stresu na podstawie reakcji skóry. Pełne naładowanie baterii pozwoli na 48 godzin nieprzerwanej pracy.

Co nowego w Microsoft Health 1.3.10424.1 (2015.425.409.270)?

 • Wsparcie dla wielu urządzeń: mierz ilość kroków i spalone kalorie bez opaski Microsoft Band korzystając z czujnika SensorCore.
 • Połączone aplikacje: dziel się danymi za pomocą aplikacji Strava oraz MapMyRide.
 • Sen: nie musisz wciskać kafelka sen kiedy idziesz spać – aplikacja automatycznie wykryje kiedy zaśniesz.

Wyniki Waszej aktywności możecie również sprawdzać w serwisie Microsoft Health, który znajduje się pod adresem www.microsoft.com/microsoft-health/en-us.

Aplikacja jest dostępna w naszym regionie ale niestety na tę chwilę w całości jest w języku angielskim. Jeżeli chcecie przetestować aplikację to zapraszam do pobierania ze Sklepu Windows Phone.

[info]Aplikacja przeznaczona wyłącznie dla telefonów z czujnikiem SensorCore – Lumia 630, Lumia 630 Dual SIM, Lumia 635, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 730 Dual SIM, Lumia 735, Lumia 830, Lumia 930, Lumia 1520, Lumia ICON z oprogramowaniem minimum Lumia Cyan (Windows Phone 8.1).[/info]

Pobierz Microsoft Health dla Windows Phone 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR
 • Konrad Uroda-Darłak

  Lepsza jest ona czy stara Zdrowie & Fitness?

  • Możesz korzystać z obu jednocześnie więc za kilka dni sam stwierdzisz, która jest lepsza dla Ciebie. Na plus dla aplikacji Microsoft Health jest portal internetowy.

   • Konrad Uroda-Darłak

    No ale z kolei Zdrowie & Fitness ma odpowiednika na Win8 – mam nadzieję, że docelowo scalą obie aplikacje.

 • boob92

  W jaki sposób ją uruchomić? Wyświetla się okienko z „go to settings” w celu wybrania opaski i nie widzę możliwości „skipnięcia”

  • Poniżej powinna być opcja „I do not have Band” lub coś w tym stylu.

   • boob92

    Niestety nie ma 🙁 A tak w ogóle można kupić banda w Polsce?

    I kiedy będzie Cortana po Polsku? 😀 Lub chociaz w Polsce

    • Załączam zrzut ekranu z aplikacji, na którym widać możliwość rezygnacji z opaski. Niestety opaska nie jest dostępna w Polsce ale możesz ją zamówić np. w UK. Cortana ma być dostępna w Polsce w tym roku.

    • Karol Skorupski

     Brak czujnika SensorCore w telefonie i zapewne stąd brak możliwości pominięcia okna konfiguracji opaski.

 • może napisalibyście z jakimi telefonami działa bo z Lumią 925 nie działa (brak opcji pomiń) edit: SensorCore jest dostępny w telefonach Lumia 630, Lumia 635, Lumia 730, Lumia 735, Lumia 830, Lumia 930, Lumia 1520 oraz Lumia Icon, które pracują na systemie Windows Phone 8.1 z oprogramowaniem min. Lumia Cyan…

  • Masz rację. Dopisałem listę kompatybilnych telefonów do artykułu. Dzięki!

  • biblo

   Ja też nie mogłem przejść na Lumii 925 przez ustawienie połączenia z opaską (brak opcji I don’t have a Band), ale jak przeszedłem przez to na drugim telefonie (Lumia 730DS), to na L925 zniknęła strona łączenia i aplikacja uruchamia się normalnie 🙂

 • Pytanie: czy MS Band będzie dostępny w Polsce a jeśli nie to w jakim sklepie najlepiej kupić (UK/USA)?

  • Nie wiadomo kiedy opaska będzie dostępna w Polsce. Ja zamówiłem kilka dni temu w sklepie Microsoft Store UK w cenie 169,99 funtów. Przesyłka jest bezpłatna do Polski.