Telefony z systemem Windows Phone obsługują karty microSDXC o pojemności 128GB

Podczas ostatnich targów Mobile World Congress 2014 firma Sandisk zaprezentowała kartę microSD o pojemności 128GB. Karta została stworzona głównie dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. Najnowsza karta firmy Sandisk działa również bez problemów na telefonie Nokia Lumia 1520!

Sandisk Ultra microSDXC 128GB dla Windows Phone

Jeden z właścicieli telefonu Nokia Lumia 1520 potwierdził prawidłowe działanie karty na telefonie Nokia Lumia 1520. Informacje odnośnie karty widoczne są na powyższym zrzucie ekranu, który pochodzi z wbudowanej aplikacji kontrola pamięci. Ponadto najnowsza karta firmy Sandisk jest o 20% szybsza niż jej odpowiednik o pojemności 64GB.

W świetle powyższych informacji wszystko wskazuje na to, że telefony Windows Phone z najnowszym oprogramowaniem GDR3 obsługują z powodzeniem karty wykonane w technologii SDXC o pojemności 128GB.

W momencie pisania artykułu karta Sandisk Ultra microSDXC 128GB nie jest jeszcze dostępna na polskim rynku. Jej poprzednik o pojemności 64GB kosztuje niecałe 200zł. W internetowym sklepie amazon.com można kupić kartę o pojemności 128GB w cenie 119.99 USD.

Źródło: WPCentral