Telefony z 512MB RAM nie otrzymają wszystkich funkcji Windows 10

Microsoft stopniowo podaje kolejne informacje dotyczące systemu Windows 10 dla telefonów. Windows 10 Mobile bo tak najprawdopodobniej będzie nazywała się najnowsza wersja mobilnych okienek będzie dostępna dla wszystkich telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Microsoft nie zapomniał również o smartfonach z mniejszą ilością pamięci RAM jednak jak podkreśla Joe Belfiore nie wszystkie funkcje będą dostępne na urządzeniach z 512MB pamięci RAM.

Microsoft nie chce zostawić żadnego telefonu z tyłu dlatego nawet budżetowa Lumia 520 otrzyma możliwość aktualizacji systemu do wersji Windows 10. Ze względu na mniejszą ilość pamięci RAM nie wszystkie funkcje z najnowszej wersji systemu będą dostępne na telefonach z 512MB pamięci RAM. Ponadto Joe Belfiore poinformował, że system Windows 10 w programie Windows Insider będzie dostępny dla różnych telefonów w różnym czasie.

Źródło: Twitter

 • ozz

  Pięknie, w sumie tylko się cieszyć. Zapowiadają 10 i dobrze, niech robią. Tylko jeśli tempo jej pojawienia będzie takie jak denim na 925, to chyba i tak ludzie zdarza zmienić telefon na nowszy wychodzący z 10 na pokładzie..

  • Marcin Wasilewski

   dlatego zawsze aktualizuję telefon przez kanal preview, nie warto czekać na operatora.
   Prognozuję ze oficjalnie 10 pojawi się pod koniec tego roku lub początek następnego.

 • Nazgul94

  Akurat mam L520 …. :/

  • Paweł Woźniak

   Nie tylko ty , powinniśmy się cieszyć ze będziemy mieć aktualizacje. Bo na robocie byś tego nie zobaczył a Windows. Dba o swoich klientów i nie ma co się dziwić. Ze słabsze Telefony dostaną okrojona wersję a chyba wolisz wersję uboższa ktora jest zoptymalizowane niż nie dostać nic ?

   • Nazgul94

    Czyli wychodzi na to że dostaniemy „ciastko ale nie będziemy mogli go zjeść” Można to do tego porównać, dostaniemy nowy system ale beż niektórych funkcji. Czy to powód do ” cieszenia się” ? raczej nie.

    • Fobs

     Typowe, zapłacić za klasę ekonomiczną i oczekiwać ze stewardessy będą latać z kawiorem i szampanem 😀 Ja mam 820 i się ucieszę jak w ogóle 10 dostanę i nie będę narzekać jak mi coś okroją bo ten sprzęt już prawie trzy lata ma i koniec wsparcia blisko, ale nie wszystkim się dogodzi.

     • Nazgul94

      To po co wgl dostawać tą 10 tke skoro nie będą jakieś funkcje w niej działały, dla odświeżonego ekranu startowego ? Może nawet on będzie okrojony ? Centrum akcji może też zostanie takie same ? Może tylko kolory zmienią w tej 10-tce dla słabszych telefonów. Łaaał ale rewolucja ;D

     • Fobs

      Kompletnie nie masz pojęcia co zostanie okrojone i o ile a już się dopatrujesz jakiejś tragedii. Jak podasz jakieś konkrety to będzie można ponarzekać jeśli będzie na co, puki co to tylko bicie piany. Poza tym błędne jest oczekiwanie wszystkich funkcji z przyszłych najwyższych modeli w starym telefonie do tego najtańszym i najsłabszym. Trochę taki błąd logiczny 😉

     • Nazgul94

      Przynajmniej jestem realista, a ty na swojej 820 jak nie masz Denim tak nie masz… I czego oczekujesz ? 🙂

     • Fobs

      Nie wiem czy jest jakiś realizm w czarnowidztwie i panikowaniu na zapas… Czego ja oczekuję? To raczej nie ja miałem wybujałe oczekiwania. Trzeba było być realistą kupując zetafona.

     • Nazgul94

      Właśnie ty niczego nie oczekujesz i nawet odgrzanym klopsem się zadowolisz.
      Dadzą nowy super system będzie super, dadzą nowy system w którym na niektórych telefonach nie bedzi można odpalić przykładowo Cortany w przyszłośći jak wejdzie do Polski to i tak będzie zaje**ście. Byle nowa aktualizacja się pojawiła.

     • To nie aktualizuj jak ci się coś nie podoba, nikt do tego nie zmusza.
      Oczywiście, lepiej żeby zrobili jak z telefonami na WP7, macie telefon z tym systemem to pocałujcie nas w du.. i kupcie nowe modele z WP8. Ja nie zamierzam narzekać, że coś może nie działać, już teraz nie wszystkie najnowsze funkcje z Denim u mnie działają (chodzi o aparat), mimo, że nie ma ograniczeń sprzętowych. Taka kolej rzeczy, pełny pakiet dostają najnowsze i najdroższe telefony, a te tańsze albo starsze, muszą z czegoś zrezygnować. Mogli też zrobić jak Apple, niby dać aktualizację, ale telefony nie uciągnęłyby pełnej wersji, co by zmuszało do kupna nowych modeli, a tak to ograniczą niektóre funkcje, aby taki problem nie wystąpił. Tym bardziej nie rozumiem płaczu osoby, która nie zainwestowała dużo w telefon, a oczekuje, że będzie mieć wszystko to co ktoś kupujący najdroższy model, podczas gdy, nawet nie wie czego nie będzie mieć dostępnego. Jak kupujesz samochód i kupisz Fiata to też oczekujesz, że to będzie drugi Mercedes, tylko z innym znaczkiem?

 • egon81

  Myślę ze 735 będzie w czołówce 😉

  • Konrad Uroda-Darłak

   Też mam taką nadzieję 😀

   • Krall

    Ja podobnie, w środę przyjdzie moja 735’ka. :3 A tak z innej beczki, polecacie jakąś dobrą firmę z case’ami?

    • Konrad Uroda-Darłak

     Ja korzystam ze zwykłego, taniego i przeźroczystego silikonu – na mnie więc nie licz ;p

 • JACEK

  Ja mam L820 i jestem w programie PfD i cieszę się, że biorę w nim udział. Chciałem też zapisać się do tego drugiego programu ale coś coś nie tak. Oby nie było tak jak pisze kolega ozz

  • Paweł Woźniak

   Wszystko jest ok narazie nie ma udostępnionej wersji próbnej. W10m dlatego narazie nie można się zalogować. 🙂

  • Robert Kula

   Wszystko jest ok. Zalogować się można za pomocą konta Microsoft, tylko pokazuje komunikat, że nie znaleziono jeszcze wersji Technical Preview. Pozostaje cierpliwie czekać na komunikat, że jest już dostępny Windows 10 🙂

 • Blady_12

  Chyba nadszedł czas, by w końcu przesiąść się na nowszą lumię.

 • Barasiowy

  Super wiadomość. 🙂

 • Konrad Uroda-Darłak

  Tylko kiedy ta durna wersja testowa? 🙁

 • Yogas