• Telefony
  • Komentarze: 0

Telefony Nokia Lumia 636 oraz Nokia Lumia 638 z 1GB RAM zaprezentowane w Chinach

Wcześniejsza informacja potwierdziła się i dzisiaj Nokia oficjalnie zaprezentowała dwa nowe telefony na rynek chiński. Mowa o smartfonie Nokia Lumia 636 oraz Nokia Lumia 638, które zostały standardowo wyposażone w 1GB pamięci RAM oraz obsługę szybkiej sieci TD-LTE 4G.

Nokia Lumia 636

Telefony posiadają identyczne parametry techniczne jak telefon Nokia Lumia 630. Smartfony zostały wyposażone w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 z taktowaniem 1.2GHz, łączność 4G LTE oraz obsługę dwóch kart SIM.

Smartfony wyróżnia 1GB wbudowanej pamięci RAM. Dzięki temu użytkownicy w Chinach będą mieli dostęp do bardziej wymagających aplikacji i gier znajdujących się w Sklepie Windows Phone. Nokia na pytanie dotyczące tego dlaczego w Lumii 630 znalazło się jedynie 512MB pamięci RAM odpowiedziała, że system Windows Phone 8.1 jest znacznie lepiej zoptymalizowany i będzie znakomicie działał z taką ilością pamięci. Zdaje się, że Microsoft i Nokia zmienili zdanie wydając chińską Lumię 636 i 638 z 1GB pamięci RAM na pokładzie.

Źródło: Conversations by Nokia