Telefony Lumia stopniowo znikają ze sklepów i u operatorów sieci

Dla wielu osób telefony Lumia to synonim mobilnego systemu Windows. Przeglądając oferty sklepów Microsoft w różnych częściach świata otrzymujemy jasny sygnał, że kończy się pewna epoka. Telefony Lumia znikają ze sklepów a nowe modele już się nie pojawią. Tym samym operatorzy sieci komórkowych przestają oferować telefony z systemem Windows.

Amerykański sklep Microsoft Store wyprzedał wszystkie wszystkie telefony Lumia. W krajach europejskich sytuacja wygląda nieco lepiej bowiem klienci mogą jeszcze kupić wybrane modele. Kwestią czasu pozostaje moment, w którym europejskie sklepy również poinformują nas o braku dostępności. Polski Microsoft Store oferuje w tym momencie wyłącznie dwa modele Lumia: 640 oraz 650. Operatorzy również przestają oferować telefony Lumia. Polski operator Play w swojej ofercie nie posiada już żadnego telefonu z logo Microsoft. Podobna sytuacja wystąpi u pozostałych operatorów w niedługim czasie.

Jeżeli jednak zamierzacie kupić telefon Lumia to bez problemu dostaniecie każdy model w internetowych sklepach z elektroniką. Duże sklepy w dalszym ciągu posiadają na stanach magazynowych wszystkie modele i co więcej są to często promocyjne ceny więc jeżeli zastanawiacie się nad zakupem to jest to doskonały moment. Pozostaje jednak pytanie na jak długo starczy zapasów magazynowych więc nie odwlekajcie zbyt długo w czasie decyzji o zakupie. Najlepsze oferty znajdziecie w tym artykule.

Microsoft zmienił strategię dotyczącą telefonów. Produkcją telefonów zająć się mają producenci sprzętu a Microsoft będzie dostarczał system. Wiadomo również, że powstaną nowe urządzenia z systemem Windows 10 oparte na procesorach ARM. Ponadto korporacja z Redmond potwierdziła, że pracuje nad nowym urządzeniem mobilnym tzw. Ultimate mobile device. Zapraszam do naszego podsumowania roku, gdzie zamieściliśmy wszystkie najważniejsza wydarzenia, które miały miejsce w minionym roku.