Telefony HTC 8X otrzymują aktualizację Windows Phone 8 Update 3 (GDR3)

Dobra informacja dla wszystkich posiadaczy telefonów Windows Phone 8. W kilku krajach dla telefonów HTC 8X właśnie ruszyła długo oczekiwana aktualizacja Windows Phone 8 Update 3 (GDR3). To oznacza, że w niedługim czasie aktualizację powinny otrzymać pozostałe smartfony WP8.

HTC 8X - aktualizacja GDR3

Należy zaznaczyć, że nie jest to aktualizacja GDR3 preview, którą mogą pobrać wszyscy posiadacze telefonów WP8 z aplikacją Preview for Developers. Nowa wersja systemu posiada numer 8.0.10501.127. Przy okazji telefony otrzymują poprawki od HTC.

Na tą chwilę dostępność aktualizacji potwierdzają posiadacze telefonu HTC 8X z Niemiec, Szwecji oraz Litwy. Kwestią czasu jest kiedy pojawi się na pozostałych rynkach.

Na aktualizację naszych Lumii będziemy musieli jeszcze poczekać. Nadchodzące oprogramowanie Lumia Black zostało zapowiedziane na początek przyszłego roku.

Źródło: WMPoweruser

 • Dawid

  Witam Witam ! właśnie pobieram pojawilo się dokładnie 5 min temu 🙂

  • Koniecznie podziel się wrażeniami z użytkowania najnowszej wersji oprogramowania!

   • Dawid

    Nie wiem co się stało ale po aktualizacji telefon się nie chce uruchomić ..
    uruchamia się i od razu się wyłącza i tak caly czas dopóki bateria nie padnie ..
    nie wiem co się dzieje przez kaleb USB nie wykrywa go

    • Nie wiem jak w przypadku telefonów HTC ale w Lumii można wykonać reset urządzenia kombinacją klawiszy. Być może w ten sposób uda się uruchomić również Twój telefon. Musisz poszukać czy wykonanie takiego resetu jest możliwe w HTC 8X.

 • Marian Szutiak

  W przypadku aktualizacji GDR2 było identycznie – urządzenia HTC dostały ją znacznie wcześniej niż Nokie. Opóźnienia u Nokii są trochę dziwne, bo przecież są już na rynku Lumie z GDR3.

 • Piotr

  Witam serdecznie!
  Uprzejmie prosze o podsumowanie merytoryczne i odpowiedź: czy na nowym 8x (nie kombinowanym ) można z poziomu sklepu windows/lub przez funkcję aktaualizuj w telefonie pobrać GDR3?
  Czy nie trzeba wykonywac żadnych „czarnomagicznych” operacji, rejestracji itd??

  • Witaj Piotr! Aktualizacja została oficjalnie udostępniona a co za tym idzie pojawi się w aktualizacjach telefonu. Jedyną przeszkodą może być branding telefonu – w takim wypadku aktualizacja może się pojawić w późniejszym terminie.

 • Piotr

  Michał – dzięki. Telefon kupię na Allegro, pewnie będzie z Play… więc problemów winno nie być.

  • W takim razie jeżeli Play zaakceptował to oprogramowanie to pewnie jest już dostępne.

 • Piotr

  ach.. moze więc zatem kupić” niebrandowanego z europejskiej dystrybucji”? Co sądzisz?? Chodzi mi o to, by nie było problemów z GDR3 i późniejszym *8.1

  • Żeby mieć pewność, że aktualizacje będą pojawiać się od razu po premierze to najlepiej kupić niebrandowanego z polskiej dystrybucji. Europejska dystrybucja też powinna być OK ale musisz sprawdzić czy gwarancja będzie ważna w Polsce.

 • Piotr

  Tia… nie może być normalnie :):):) Na Allegro jest kilka ogłoszeń, większość to telefony albo z Play albo z Orangitana. Jest też kilka ofert własnie z owe.. „europejskiej…” cokolwiek to znaczy. <oże tak… o co mam zapytac sprzedawcę w kwestii telefonu, by po jego kupnie miec pewność, iż GDR3 będzie działać?

 • Piotr

  olaboga… ale krzaczki… Pytanie brzmiało: o co pytać sprzedawcę by mieć pewność, że GDR3 zadziaa?