Niektóre telefony restartują się cyklicznie po wgraniu aktualizacji Build 15007

Microsoft udostępnił wczoraj aktualizację Windows 10 Mobile w wersji Build 15007 w szybkim kręgu Windows Insider. Lista nowości oraz poprawek jest pokaźna i możecie się z nią zapoznać w tym artykule. Część z Was zgłosiło w komentarzach, że ich telefony po wgraniu najnowszej wersji systemu restartują się samoistnie co kilkanaście minut.

Jak się okazuje problem dotyczy tylko niektórych telefonów, które zostały zaktualizowane do najnowszej kompilacji Build 15007. Microsoft dopisał ten błąd do listy znanych błędów i jest w trakcie sprawdzania co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Na tę chwilę nie zostało udostępnione oficjalne rozwiązanie dla tego problemu, ale z Waszych komentarzy wynika, że wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne lub skorzystać z aplikacji Windows Device Recovery Tool.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Aby przywrócić ustawienia należy w telefonie kolejno przejść do: Ustawienia > System > Informacje > Zresetuj telefon. Pamiętajcie, że po tym zabiegu z telefonu zostaną usunięte wszystkie Wasze dane. Nie zalecam przywracania kopii zapasowej ponieważ wraz z nią mogą zostać przywrócone błędy. Resetowanie telefonu nie zmienia wersji systemu czyli w dalszym ciągu będziecie posiadać system w wersji Build 15007.

Jak skorzystać z aplikacji Windows Device Recovery Tool?

Aplikację należy pobrać z tego odnośnika i zainstalować na komputerze z systemem Windows 7 lub nowszym. Wystarczy podłączyć telefon i postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Podobnie jak w przypadku resetowania aplikacja również usunie Wasze dane z telefonu. W tym wypadku jednak zostanie przywrócona fabryczna wersja systemu. Starsze telefony Lumia otrzymają system Windows Phone 8.1 a nowsze Windows 10 Mobile w wersji Threshold 2 (10586).

Szczegółowe informacje o wszystkich możliwościach resetowania znajdziecie w tym artykule. Więcej informacji o kopii zapasowej i synchronizacji danych z kolei opisaliśmy w tym wpisie.

Microsoft uzupełnił listę nowości oraz zmian, w której znalazła się teraz wzmianka o możliwości szyfrowania kart pamięci w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Funkcja ta jest dostępna wyłącznie dla telefonów firmowych w wersji Enterprise. Ponadto pojawiła się także wzmianka o możliwości wyłączenia ekranu podsumowania na czas ładowania telefonu. Jeżeli zauważyliście inne nowości lub poprawki, które nie znalazły się w oficjalnej wersji to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: Microsoft