Tajemnicza aplikacja umożliwi otrzymanie oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile

Dzisiaj dotarła do mnie bardzo ciekawa informacja dotycząca oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Niestety nie jest to planowana data udostępnienia aktualizacji. Według mnie jest to coś równie ciekawego bowiem w przypadku poprzednich aktualizacji nigdy to nie występowało.

Nasze źródło, które chce pozostać anonimowe, donosi, że użytkownicy telefonów z systemem Windows Phone 8.1 będą mogli zaktualizować telefony do oficjalnej wersji Windows 10 Mobile tylko po uprzedniej instalacji dedykowanej aplikacji. Na tę chwilę nie wiadomo co to za aplikacja ale wiadomo, że bez tej aplikacji telefon nie będzie w stanie wyszukać aktualizacji Windows 10 Mobile.

Być może Microsoft chce zapewnić aktualizację wszystkim telefonom a przy okazji chce przyspieszyć proces aktualizacji. Aplikacja w stylu Windows Insider z dostępną jedną opcją do pobrania oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile z pewnością pozwoliłaby na szybszą dystrybucję aktualizacji, która odbywałaby się bez potrzeby angażowania operatorów sieci komórkowych. Istnieje też możliwość, że do tego celu zostanie wykorzystana obecna aplikacja Windows Insider, w której w ostatnim czasie została dodana nowa opcja o nazwie Production. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Zapraszam również zapoznania się z poniższymi artykułami dotyczącymi aktualizacji Windows 10 Mobile: