• Porady
 • Komentarze: 19

Sześć sposobów na zdjęcia z wakacji według Microsoft

Wakacje pomału dobiegają końca i z pewnością każdy z nas wykonał lub dopiero zamierza wykonać zdjęcia smartfonem. Dzięki temu, że telefon towarzyszy nam niemalże w każdym momencie naszego dnia możemy w szybki i łatwy korzystać z jego fotograficznych możliwości. Microsoft podpowiada co zrobić, aby nasze zdjęcia były wiecznie żywe oraz jak je bezpiecznie i wygodnie przechowywać, katalogować i udostępniać.

Sześć sposobów na zdjęcia z wakacji od Microsoft

1. Żywe obrazy

Czasem chcesz uchwycić coś więcej niż zamrożoną klatkę, ale niekoniecznie od razu nagrywać wideo. Tu z pomocą przychodzi funkcja obrazy na żywo, dzięki której zachowasz atmosferę, jaka towarzyszy ujęciu – smartfon zapisze kilka klatek przed zrobieniem zdjęcia. To świetna zabawa i pamiątka. Znajomym można udostępnić zarówno zdjęcie, jak i krótką sekwencję wideo, która oddaje atmosferę chwili.

2. Na papierze

Drukowane zdjęcia wracają do łask. Na papier przenieś tylko te najlepsze momenty i najcenniejsze wspomnienia, dzięki temu zyskają drugie życie. Wydruki można oprawić w kolorowe ramki, nonszalancko zawiesić na sznurku przy ścianie lub po prostu przypiąć magnesem do lodówki. Elegancka ramka będzie się świetnie prezentować także na biurku w pracy, a rodzina i przyjaciele zawsze będą blisko.

3. Foto-gadżety

Firmy usługowe prześcigają się w rozwijaniu oferty na personalizowane akcesoria ze zdjęciami. Kubki, kalendarze, karty do gry, breloczki, puzzle, podkoszulki. Każda babcia marzy o kalendarzu ze zdjęciami wnucząt – może to dobry pomysł na kolejny urodzinowy prezent?

4. Kolaże

Kolaże to propozycja dla zwolenników zwięzłego przekazu. Na jednym, finalnym zdjęciu tak naprawdę można streścić cały urlop. Z kolei fani zabawy kreatywnej wykorzystają tę formę do tworzenia porywających opowieści. Podczas składania kolażu przeglądasz zazwyczaj większą ilość zdjęć, aby wybrać najlepsze ujęcia – to dobra okazja do usunięcia np. powtarzających się trzykrotnie, niemal identycznych zdjęć Wieży Eiffla. Do tworzenia kolaży wypróbuj np. Phototastic Collage.

5. Przechowywanie i udostępnianie

Wcześniej czy później wielu użytkowników smartfonów zada sobie pytanie dot. bezpieczeństwa danych, w tym także zdjęć. Co w sytuacji jeśli zgubię telefon lub ulegnie on zniszczeniu? Na szczęście z pomocą przychodzą rozwiązania chmurowe, takie jak np. OneDrive. Korzystając z tego typu platform, gdzie nowe zdjęcia przekazywane są automatycznie, natychmiast po ich zrobieniu, zyskujesz właśnie bezpieczeństwo. Co ważne, wybrane foldery możesz współdzielić lub udostępniać.

6. Wiele urządzeń, jedna galeria

W dzisiejszych czasach to nie jakość zdjęć jest wyzwaniem, ale ich ilość. Właśnie dlatego jedna aplikacja do przetwarzania fotografii to bardzo wygodne rozwiązanie. Taki komfort zapewnia np. aplikacja Zdjęcia, która dostępna jest na smartfonach i komputerach z systemem Windows 10. Fotografie są automatycznie katalogowane wg miejsca i daty ich zrobienia – dzięki czemu łatwiej można odnaleźć wybrane pliki. Co więcej, korzystając z aplikacji z poziomu komputera zyskujesz dostęp do narzędzi edycyjnych, które zapewniają najpotrzebniejsze funkcje pozwalające wprowadzić podstawowe poprawki (kolory, kontrast), ale także dodatkowe efekty, takie jak np. filtry.

Źródło: Informacja prasowa Microsoft

 • Adam

  Witam, apropo żywych obrazów: Czy tylko ja mam ten problem, że nie działają mi one? W sensie, że w ustawieniach aparatu mam włączoną tą opcje, ale przy przeglądaniu zdjec wyświetlają się tylko normalnie fotografie. Przechowuje je w pamięci telefonu. (L640 lte 10586.545)

  • Mirosława Laskowska

   Mam tak samo (L640 XL DS). Zapisują się, można sprawdzić choćby w aplikacji „Pliki”, ale z rozszerzeniem „tmp”. Po wykasowaniu tego rozszerzenia i zapisaniu zdjęcia ożywają. Trochę to uciążliwe, czekam, aż wreszcie naprawią.

   • Nie naprawią, to ma być coś w rodzaju sztucznej inteligencji, gdy aparat wykryje ruch, to robi ruchome zdjęcie, gdy nie wykryje, to nie robi. Przeważnie nie wykrywa, bo W10M to głąb.

 • marcin

  Bo tak szczerze to funkcja żywe obrazy w 10 jest do dupy. Można se pstrykać i pstrykać i nic z tego. W 8.1 działało pięknie. Kiedyś pytałem o to na forum to mi powiedziano, że musi być mega wielki ruch na zdjęciu, aby zarejestrowało żywy obraz, poza tym ta funkcja działa jak i kiedy chce. Czyli do bani

 • Nylu

  Panorama ,żywe obrazy wszystko działa ale na papierze jak to u microsoftu

 • „W dzisiejszych czasach to nie jakość zdjęć jest wyzwaniem” Oj jakość też…

  • Zapewne chodziło o to, że teraz większość ludzi robi zdjęcia i wrzuca na FB czy Instagrama a tam jakość nie ma aż takiego znaczenia.

 • Zdjęcia na żywo działały wyśmienicie na 8.1, bo każde zdjęcie było ruchome, ale nie w W10M. Telefon nie potrafi poprawnie rozpoznać ruchomego obrazu, przez co znaczna większość zdjęć wychodzi „martwa”. Tylko wku*wić się można, kiedy ma się włączoną tę funkcję, a najciekawsze ujęcia umykają, bo system jest upośledzony.

  • zbigniew M

   Witam gdzie w ustawieniach aparatu można włączyć funkcję żywe obrazy?Na moich telef.830 i 640LTE tego nie mam a mam wersję 2016.816.21.0

  • Bartłomiej Broda

   Mi się wydaje, że przyczyna leży tutaj po stronie aplikacji Aparat, w grudniu ubiegłego roku przechwytywało mi obrazy na żywo może nie wszystkie ale dużo, od początku tego roku ani jednego, zrobione zdjęcia aplikacją Lumia Camera Beta przechwytuje każdy obraz na żywo L950XL.

   • Tak, oczywiście, to Aparat ma zwaloną tę funkcję. Jak się robi HR, to potem jest masa aplikacji, w tym starsza wersja Lumia Camera – obrazy na żywo działają. Tylko trzeba uważać, aby się nie zaktualizowała, bo wtedy koniec użytkowania 😉

    • Bartłomiej Broda

     Nie robiłem HR, jeśli chcesz sobie zainstalować Lumia Camera Beta to wejdź na tę stronę z poziomu telefonu http://msmobile.pl/lumia-camera-beta-otrzymuje-poprawki-w-zakresie-przechwytywania-zdjec i tam klikasz w odnośnik do aplikacji, wtedy otworzy Ci ją w sklepie, bezpośrednio z poziomu sklepu nie idzie jej wyszukać.

     • Otwiera się w sklepie, ale nie ma opcji. pobrania.

     • Bartłomiej Broda

      Po Anniversary Update aplikacja znikła mi z telefonu, pobrałem ją bez problemu 18.

 • notonlypierogi

  Pisanie przez MS o żywych obrazach które działają kiedy chcą jest śmieszne. Tak jak reszta funkcji które miały wielki potencjał, a je po prostu ładnie mówiąc zepsuli.
  Panorama wbudowana w aparat windows… No cóż. Działa średnio chociaż nie wiem jak na konkurencyjnej platformie

  • lilhomies

   A myślałem ze tylko u mnie działają jak chcą te żywe obrazy. Ale widzę ze nie jestem sam.

   • notonlypierogi

    Ten błąd krąży po Internecie oraz opiniach już długi czas:)