• Porady
  • Komentarze: 19

Sześć sposobów na zdjęcia z wakacji według Microsoft

Wakacje pomału dobiegają końca i z pewnością każdy z nas wykonał lub dopiero zamierza wykonać zdjęcia smartfonem. Dzięki temu, że telefon towarzyszy nam niemalże w każdym momencie naszego dnia możemy w szybki i łatwy korzystać z jego fotograficznych możliwości. Microsoft podpowiada co zrobić, aby nasze zdjęcia były wiecznie żywe oraz jak je bezpiecznie i wygodnie przechowywać, katalogować i udostępniać.

Sześć sposobów na zdjęcia z wakacji od Microsoft

1. Żywe obrazy

Czasem chcesz uchwycić coś więcej niż zamrożoną klatkę, ale niekoniecznie od razu nagrywać wideo. Tu z pomocą przychodzi funkcja obrazy na żywo, dzięki której zachowasz atmosferę, jaka towarzyszy ujęciu – smartfon zapisze kilka klatek przed zrobieniem zdjęcia. To świetna zabawa i pamiątka. Znajomym można udostępnić zarówno zdjęcie, jak i krótką sekwencję wideo, która oddaje atmosferę chwili.

2. Na papierze

Drukowane zdjęcia wracają do łask. Na papier przenieś tylko te najlepsze momenty i najcenniejsze wspomnienia, dzięki temu zyskają drugie życie. Wydruki można oprawić w kolorowe ramki, nonszalancko zawiesić na sznurku przy ścianie lub po prostu przypiąć magnesem do lodówki. Elegancka ramka będzie się świetnie prezentować także na biurku w pracy, a rodzina i przyjaciele zawsze będą blisko.

3. Foto-gadżety

Firmy usługowe prześcigają się w rozwijaniu oferty na personalizowane akcesoria ze zdjęciami. Kubki, kalendarze, karty do gry, breloczki, puzzle, podkoszulki. Każda babcia marzy o kalendarzu ze zdjęciami wnucząt – może to dobry pomysł na kolejny urodzinowy prezent?

4. Kolaże

Kolaże to propozycja dla zwolenników zwięzłego przekazu. Na jednym, finalnym zdjęciu tak naprawdę można streścić cały urlop. Z kolei fani zabawy kreatywnej wykorzystają tę formę do tworzenia porywających opowieści. Podczas składania kolażu przeglądasz zazwyczaj większą ilość zdjęć, aby wybrać najlepsze ujęcia – to dobra okazja do usunięcia np. powtarzających się trzykrotnie, niemal identycznych zdjęć Wieży Eiffla. Do tworzenia kolaży wypróbuj np. Phototastic Collage.

5. Przechowywanie i udostępnianie

Wcześniej czy później wielu użytkowników smartfonów zada sobie pytanie dot. bezpieczeństwa danych, w tym także zdjęć. Co w sytuacji jeśli zgubię telefon lub ulegnie on zniszczeniu? Na szczęście z pomocą przychodzą rozwiązania chmurowe, takie jak np. OneDrive. Korzystając z tego typu platform, gdzie nowe zdjęcia przekazywane są automatycznie, natychmiast po ich zrobieniu, zyskujesz właśnie bezpieczeństwo. Co ważne, wybrane foldery możesz współdzielić lub udostępniać.

6. Wiele urządzeń, jedna galeria

W dzisiejszych czasach to nie jakość zdjęć jest wyzwaniem, ale ich ilość. Właśnie dlatego jedna aplikacja do przetwarzania fotografii to bardzo wygodne rozwiązanie. Taki komfort zapewnia np. aplikacja Zdjęcia, która dostępna jest na smartfonach i komputerach z systemem Windows 10. Fotografie są automatycznie katalogowane wg miejsca i daty ich zrobienia – dzięki czemu łatwiej można odnaleźć wybrane pliki. Co więcej, korzystając z aplikacji z poziomu komputera zyskujesz dostęp do narzędzi edycyjnych, które zapewniają najpotrzebniejsze funkcje pozwalające wprowadzić podstawowe poprawki (kolory, kontrast), ale także dodatkowe efekty, takie jak np. filtry.

Źródło: Informacja prasowa Microsoft