• Surface
  • Komentarze: 7

Microsoft prezentuje Surface Pro z obsługą sieci LTE

Microsoft zaprezentował w zeszłym tygodniu podczas konferencji Future Decoded nowe urządzenie Surface Pro with LTE Advanced. W nazwie znajduje się informacja o nowych możliwościach urządzenia, które zostało wyposażone w chipset Qualcomm Snapdragon X16 z obsługą LTE Cat 9 i 20 pasm LTE. Nowy Surface Pro, oprócz obsługi LTE, ma oferować rewelacyjny czas pracy na jednym ładowaniu – do 17 godzin oglądania wideo.

Surface Pro LTE pojawi się na początku grudnia i w pierwszej kolejności będzie dostępny wyłącznie dla rynku biznesowego. Podstawowa wersja zostanie wyposażona w procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB. Za sprzęt zapłacimy 1149 dolarów. Mocniejszy model z 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB SSD będzie kosztował 1449 dolarów. Komputer zostanie wyposażony w system Windows 10 Fall Creators Update.

Według prognoz Microsoftu w roku 2020 aż połowa pracowników na całym świecie będzie korzystać z mobilnych urządzeń z dostępem do Internetu, odchodząc tym samym od klasycznego komputera. W pracy mają im pomóc urządzenia takie jak Surface Pro LTE, które posiadają szybki dostęp do Internetu oraz długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Surface Pro LTE w wersji na rynek konsumencki ma pojawić się dopiero w przyszłym roku. Nie zanosi się na to, aby zostały udostępnione mocniejsze wersje urządzenia z procesorami Intel Core i7.

Źródło: Microsoft