• Surface
 • Komentarze: 7

Microsoft prezentuje Surface Pro z obsługą sieci LTE

Microsoft zaprezentował w zeszłym tygodniu podczas konferencji Future Decoded nowe urządzenie Surface Pro with LTE Advanced. W nazwie znajduje się informacja o nowych możliwościach urządzenia, które zostało wyposażone w chipset Qualcomm Snapdragon X16 z obsługą LTE Cat 9 i 20 pasm LTE. Nowy Surface Pro, oprócz obsługi LTE, ma oferować rewelacyjny czas pracy na jednym ładowaniu – do 17 godzin oglądania wideo.

Surface Pro LTE pojawi się na początku grudnia i w pierwszej kolejności będzie dostępny wyłącznie dla rynku biznesowego. Podstawowa wersja zostanie wyposażona w procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB. Za sprzęt zapłacimy 1149 dolarów. Mocniejszy model z 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB SSD będzie kosztował 1449 dolarów. Komputer zostanie wyposażony w system Windows 10 Fall Creators Update.

Według prognoz Microsoftu w roku 2020 aż połowa pracowników na całym świecie będzie korzystać z mobilnych urządzeń z dostępem do Internetu, odchodząc tym samym od klasycznego komputera. W pracy mają im pomóc urządzenia takie jak Surface Pro LTE, które posiadają szybki dostęp do Internetu oraz długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Surface Pro LTE w wersji na rynek konsumencki ma pojawić się dopiero w przyszłym roku. Nie zanosi się na to, aby zostały udostępnione mocniejsze wersje urządzenia z procesorami Intel Core i7.

Źródło: Microsoft

 • Mobilny

  Jeszcze tylko 9 listopada ukaże się Surface Precision Mouse i Microsoft ma ciekawą ofertę sprzętową w tym roku.

 • Nareszcie. i5, 8GB RAM i SSD 256GB na moje potrzeby w zupełności wystarczy.

  • Marcin

   mam SB w takiej konfiguracji i na prawdę nie było sytuacji żeby mu zabrakło „pary” – oczywiście nie gram na nim

 • Kowalczyk Damian

  No cóż, dyskusja obrazuje tylko obecny poziom strony. Osoba pisząca artykuły, niczym dona sarkar miota się jak kaszanka w przeremblu, bo nie wie jak teraz zwiększyć poczytność swojego serwisu, na siłę wciska ostatnim maruderom, jak to trzeba już na szybko brać chwilówki i kupować słuchawki z jedynym słusznym systemem ewentualnie z tym mniej prawilnym. Grunt, że nie z windows mobile. No cóż. Tam gdzie zaczyna się pieniądz, tam kończy się zdrowy rozsądek. Życzę dużo zdrowia i dobrego humoru, z przekąsem napiszę do zobaczenia, choć bardziej pasuje bye!

  • Mobilny

   Zawsze można pisać artykuły o aktualizacjach Windowsa Mobile, które wprowadzają zmianę cyferek w wersji systemu, ale podejrzewam, że dla czytelników nie będzie to interesujące.

   Microsoft sam przeniósł się na konkurencyjne platformy, na których oferuje więcej, niż przez lata na Windowsie Mobile. Portal podąża więc za MS, przy okazji wspominając o nowościach na rynku mobilnym. MS zakończył przygodę z Lumią i oferuje swoje preinstalowane usługi na Samsungu czy Huawei.

  • Damian, nie ma się co dziwić Michałowi – musiałby po prostu zamknąć tą stronę. Microsoft i Mobile to już raczej zamknięty rozdział, a tak naprawdę ten artykuł o Surface Pro LTE jest chyba najbliższy tematowi ‚mobile’.

   • Kowalczyk Damian

    Dlatego rzuciłem okiem