Surface Phone oraz Redstone 2 i Redstone 3 dopiero w przyszłym roku

W październiku zeszłego roku Microsoft zaprezentował flagowe telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Od początku oba urządzenia budziły spore emocje i niestety większość z nich była negatywna. Przede wszystkim na nieprzychylną opinię wpłynął stan zaawansowania systemu Windows 10 Mobile, przez który wiele portali oceniło nowe telefony jako produkty niedopracowane z systemem w wersji beta. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę i ratunkiem dla niszowej platformy, jaką bez wątpienia jest Windows 10 Mobile, mają być telefony Surface Phone oraz kolejne duże aktualizacje Redstone 2 oraz Redstone 3.

Microsoft pracuje w pocie czoła nad kolejną aktualizacją Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 i dzięki programowi Windows Insider możemy na bieżąco śledzić nowości i poprawki jakie są wprowadzane w tym rozgałęzieniu. Warto również zauważyć, że system Threshold 2 również otrzymał sporo aktualizacji od listopada zeszłego roku. Jednak prawdziwa rewolucja w mobilnej dziesiątce ma się rozpocząć po premierze telefonów Surface Phone oraz nowej wersji systemu Redstone 2.

Prawdopodobnie Microsoft zaprezentuje telefony Surface Phone dopiero w kwietniu przyszłego roku. Smartfony będą wyposażone w najnowszy system Redstone 2 i pewnie stąd tak długi okres oczekiwania – system musi zostać dopracowany. Nowa wersja systemu ma wprowadzić szereg nowości w szczególności dla telefonów. Ponadto nowe telefony Surface mają być reklamowane jako najbezpieczniejsze na świecie i jako najlepsze urządzenia do biznesu.

Po raz pierwszy pojawiła się również informacja o kolejnej aktualizacji o nazwie roboczej Redstone 3. Warto zwrócić uwagę, że zarówno system Redstone 2 jak i Redstone 3 mają wprowadzić mnóstwo innowacji i nowych funkcji do telefonów.

Kolejną nowością w systemie Redstone 2 ma być dalszy rozwój funkcji Continuum, która prawdopodobnie zyska możliwość uruchamiania aplikacji Win32 jednak na tę chwilę nie wiadomo w jaki sposób lub za pomocą jakich narzędzi będzie to realizowane.

W tym roku możemy spodziewać się dalszych spadków sprzedaży telefonów Lumia. Microsoft wdraża nową strategię związaną z telefonami i niestety telefony Lumia średnio wpisują się w tę strategię. Nowe telefony Surface oraz nowe wersje systemu z pewnością przyspieszą tempo rozwoju nowej strategii jednak niestety najwcześniej nastąpi to na początku drugiego kwartału przyszłego roku.

Źródło: Windows Central