Czy Windows 10 Mobile ma szanse na sukces w biznesie?

Windows 10 Mobile w najnowszych statystykach rynku konsumenckiego w zasadzie nie jest już widoczny. Okazuje się jednak, że rynek biznesowy rządzi się nieco innymi prawami i niekoniecznie popularny system będzie zawsze wybierany przez firmy, które zdecydują się stworzyć swój produkt na rynek biznesowy. Dlaczego więc mobilna dziesiątka ma spore szanse na sukces w tym sektorze?

HP Windows 10 Mobile

Produktywność

Telefon HP Elite x3 jest doskonałym przykładem nowej filozofii urządzeń przeznaczonych na rynek biznesowy. Firma określa tego typu urządzenie jako 3-w-1 co w przypadku Elite x3 oznacza, że jest to telefon, laptop (dzięki HP Lap Dock) oraz komputer a to wszystko jest możliwe dzięki wirtualizacji i możliwości skorzystania z aplikacji Win32 za pomocą funkcji Continuum. Oczywiście nowa wizja systemu Windows jest znacznie szersza niż tylko urządzenia stricte biznesowe. Wystarczy spojrzeć na nową aktualizację Creators Update, która wprowadzi rewelacyjne funkcje, które doskonale sprawdzą się wśród projektantów oraz grafików komputerowych.

Bezpieczeństwo

Ponownie posłużymy się przykładem telefonu HP Elite x3, który został zaprezentowany na targach Mobile World Congress w tym roku. Firma HP postawiła na system Windows 10 Mobile ponieważ bezpieczeństwo jest jedną z najistotniejszych elementów w biznesie. Im bardziej popularny system tym większe zagrożenie. Według statystyk firmy Kaspersky w poprzednich latach 2013 oraz 2014 jedno na pięć urządzeń z systemem Android było zaatakowane przez malware przynajmniej raz w ciągu tego okresu. W 2012 ponad 99% wszystkich wykrytych zagrożeń dotyczyło systemu Android.

Uniwersalność

Kolejnym argumentem jest platforma UWP czyli uniwersalne aplikacje oraz kompatybilność z istniejącą infrastrukturą pozostałych systemów firmy Microsoft. Uniwersalne aplikacje Microsoft pozwalają na nieprzerwaną pracę bez względu na to, z którego obecnie korzystamy urządzenia. Dla przykładu firma HP wybrała między innymi Windows 10 Mobile dlatego ponieważ uważa, że wszystkie niezbędne aplikacje są już dostępne dla całego ekosystemu Windows.

Biorąc za przykład firmę HP oraz topowe urządzenie Elite x3 można stwierdzić, że system Windows 10 Mobile ma spore szanse na sukces w sektorze biznesowym. Komputery znacząco przewyższają swoją produktywnością inne urządzenia, ale jeżeli chodzi o mobilność przy jednoczesnym zachowaniu produktywności to właśnie system Windows 10 Mobile w połączeniu z funkcjami Continuum oraz wirtualizacją (a w niedalekiej przyszłości z natywną emulacją środowiska x86) będzie w stanie spełnić wymagania klientów biznesowych.

Źródło: On MSFT