Statystyki systemu Windows Phone za grudzień 2013 od AdDuplex

Sieć reklamowa AdDuplex regularnie publikuje statystyki dotyczące systemu Windows Phone. Jeżeli chcecie zobaczyć, który system jest popularniejszy WP7 czy WP8, którzy producenci telefonów przodują w sprzedaży swoich urządzeń oraz które smartfony z WP8 są najpopularniejsze to zapraszam do obejrzenia statystyk.

AdDuplex grudniowe statystyki - Windows Phone na świecie

Patrząc globalnie na system Windows Phone pierwsze miejsce zajmuje Nokia Lumia 520, która podskoczyła aż o 4,3% w porównaniu do zeszłego miesiąca i obecnie posiada aż 30,8% udział w rynku telefonów z systemem WP. Na drugim miejscu znalazła się Nokia Lumia 920 z 8,4% udziałem. Brązowy medal przypadł modelowi Nokia Lumia 620 z 8,0% udziałem.

Warto zwrócić uwagę, że powyższy wykres uwzględnia wszystkich producentów, nie tylko telefony Nokia. Udział pozostałych producentów na rynku WP jest tak niski, że znaleźli się oni we wspólnej kategorii Other.

AdDuplex grudniowe statystyki - Windows Phone 8 na świecie

Analizując jedynie telefony pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 8 widzimy innych producentów. Na miejscu dziewiątym oraz dziesiątym znalazł się koreański producent HTC z modelami 8X oraz 8S. Pierwsza trójka nie uległa zmianie w porównaniu do poprzedniego wykresu. Na kolejnych miejscach znalazły się następujące modele – Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 625, Nokia Lumia 521 oraz Nokia Lumia 925, która wyprzedziła dwa telefony HTC i znalazła się na ósmym miejscu.

AdDuplex grudniowe statystyki - producenci Windows Phone na świecie

Powyższy wykres przedstawia udział producentów telefonów WP8 na świecie. Nokia posiada aż 92,1% udziału i od zeszłego miesiąca zyskała kolejne 2,1%. Pozostałe 7,9% zostało podzielone na producentów HTC (5,2%), Samsung (1,6%) oraz Huawei (1,1%).

AdDuplex grudniowe statystyki - Windows Phone na świecie

Pomimo tego, że system Windows Phone 7 nie jest już rozwijany i w porównaniu do nowszej ósemki otrzymuje bardzo niewiele nowych aplikacji, to posiada aż 21,7% udziału w rynku. Od zeszłego miesiąca stracił kolejne 3%. Przewaga WP8 jest ogromna i z każdym dniem będzie się zwiększać.

AdDuplex grudniowe statystyki - Windows Phone w Polsce

W Polsce sytuacja wygląda nieco inaczej niż na świecie. Co prawda pierwsze miejsce pozostaje bez zmian – Nokia Lumia z 23,5% udziałem. Na drugim miejscu znalazł się HTC 8S z 11,4% a tuż za nim Nokia Lumia 800 z 9,8% udziałem. Dopiero na czwartym miejscu znalazła się Lumia 920. Na kolejnych miejscach pojawiły się następujące modele – Nokia Lumia 610, Nokia Lumia 625, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 720 oraz Nokia Lumia 710.

Czy powyższe statystyki są dla Was zaskoczeniem? Statystyki dla poszczególnych krajów możecie przeczytać na blogu AdDuplex.