Sprzedaż telefonów Lumia na rekordowo niskim poziomie

Microsoft już jakiś czas temu zmienił strategię dotyczą rozwoju i sprzedaży telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Skutkiem tych zmian jest brak nowych telefonów z serii Lumia oraz minimalne nakłady na reklamę związane z promocją nowego systemu. Efekt jest oczywisty i nikogo nie powinien dziwić. Microsoft odnotował dalsze spadki sprzedaży telefonów Lumia.


Poniższy wykres przedstawia ilości sprzedanych telefonów Lumia w poszczególnych kwartałach kolejnych lat. Linia trendu doskonale obrazuje to co się obecnie dzieje ze sprzedażą nowych urządzeń Windows 10 Mobile z logo Microsoft.

Sprzedaż telefonów Lumia

W zeszłym miesiącu Microsoft oficjalnie potwierdził nową strategię, której kluczowymi elementami są: nowe flagowce, wsparcie dla Windows Phone oraz sektor biznesowy. Microsoft już nigdy nie będzie produkował dużej ilości modeli telefonów z systemem Windows. Różnorodność produktów mają zapewnić partnerzy biznesowi czyli między innymi takie firmy jak Acer, Alcatel, HP czy VAIO.

Z całą pewnością dalsze spadki sprzedaży zobaczymy w kolejnych kwartałach i proces ten będzie trwał do momentu, w którym nowa strategia rozwoju i sprzedaży telefonów z systemem Windows 10 Mobile nabierze tempa. Pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć po premierze flagowych telefonów Surface Phone, które mają zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: MSPoweruser