Stabilna wersja Windows 10 Mobile dla Insiderów już w przyszłym miesiącu!

[info]Microsoft odniósł się do opisywanej kwestii. Program Insider Preview będzie w dalszym ciągu kontynuowany a wersja stabilna ukaże się w późniejszym terminie. Czytaj więcej.[/info]

Doskonała wiadomość dla osób, które przystąpiły do programu Insider Preview i testują system Windows 10 Mobile. W związku z tym, że wersja testowa systemu wygasa 1 października tego roku to już w połowie września Microsoft rozpocznie rozsyłanie powiadomień informujących o konieczności aktualizacji systemu do nowszej wersji.

System Windows 10 Mobile Insider Preview został udostępniony pół roku temu dla osób, które wyraziły na to chęć w programie Windows Insider. Przez te sześć miesięcy śledziliśmy kolejne wersje systemu, aplikacje uniwersalne oraz nowe funkcje. Teraz wielkimi krokami zbliża się oficjalna premiera systemu ale zanim to nastąpi Microsoft poinformował, że testerzy systemu Windows 10 na telefonach otrzymają powiadomienie 15 września o konieczności aktualizacji systemu do nowszej wersji. Przypominamy, że wersja Insider Preview wygasa 1 października tego roku.

[quote style=”1″ author=”Microsoft”]Jeśli korzystasz z wersji Insider Preview, od 15 września 2015 r. będziemy wysyłać Ci powiadomienia przypominające, że nadszedł czas na uaktualnienie telefonu do nowszej wersji.

[/quote]

To oznacza, że smartfony biorące udział w programie Insider Preview otrzymają stabilną wersję systemu Windows 10 Mobile jako pierwsze. Microsoft ma jeszcze miesiąc czasu na dopracowanie systemu oraz jego funkcji. Nie jest to zbyt wiele czasu i można przyjąć, że wygląd oraz najważniejsze funkcje systemu z obecnej wersji Build 10512 już nie ulegną większym zmianom. Z całą pewnością uniwersalne aplikacje otrzymają jeszcze kilka aktualizacji oraz zostaną poprawione błędy w systemie.

Czy według Was Microsoft dotrzyma powyższego terminu i udostępni stabilną wersję systemu Windows 10 Mobile dla osób biorących udział w programie Windows Insider?

[textblock style=”3″]Zobacz jak funkcjonuje najnowsza kompilacja systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10512[/textblock]

Źródło Microsoft