[SPROSTOWANIE] Które telefony otrzymają aktualizację Windows 10 Mobile Redstone 1?

Dokładnie tydzień temu opublikowałem artykuł, w którym zasugerowałem, które telefony otrzymają aktualizację Anniversary Update czyli Redstone 1. Pierwszym i w zasadzie głównym błędem jaki popełniłem było oparcie informacji na minimalnych wymaganiach sprzętowych dotyczących zbliżającej się aktualizacji Windows 10 Mobile.

Microsoft udostępnił tabelę z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi dla nadchodzącej aktualizacji Windows 10 Mobile o numerze 1607, która znana jest również pod nazwami Anniversary Update oraz Redstone 1. Tabela ta skierowana jest przede wszystkim do producentów sprzętu, którzy mogą sprawdzić jakie powinni zastosować podzespoły aby ich nowy telefon spełniał minimalne wymagania dla najnowszej wersji systemu Windows 10 Mobile.

W tabeli znajdują się między innymi informacje o wspieranych procesorach znajdujących się zarówno w starszych jak i nowszych telefonach, które mogą otrzymać aktualizację Redstone 1. Celowo pogrubiłem słowo „mogą” w poprzednim zdaniu ponieważ tak na prawdę udostępnienie aktualizacji zależy przede wszystkim od producenta, który może podjąć taką decyzję w oparciu o minimalne wymagania sprzętowe.

W minimalnych wymaganiach sprzętowych do aktualizacji Redstone 1 znajdują się modele procesorów z takich telefonów jak Lumia 925 czy Lumia 1320, które nawet nie zostały dopuszczone do aktualizacji Windows 10 Mobile. To nie oznacza, że te telefony otrzymają aktualizację Redstone 1. Jest to jedynie informacja, że producent mógłby udostępnić taką aktualizację ale na tym przykładzie doskonale widzimy, że spełnienie minimalnych wymagań nie oznacza, że dany telefon otrzyma aktualizację.

Moim zdaniem aktualizację otrzymają wszystkie telefony z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile oraz wszystkie telefony dopuszczone do aktualizacji Windows 10 Mobile. Pamiętajcie jednak, że ostateczna decyzja, pomimo spełnienia wymagań sprzętowych, zależy od producenta.

Podsumowując, na tę chwilę nie ma oficjalnej informacji odnośnie tego, które telefony otrzymają aktualizację Windows 10 Mobile Anniversary Update. Nie należy sugerować się minimalnymi wymaganiami sprzętowymi ponieważ informują one jedynie o minimalnych wymaganiach sprzętowych…

Źródło: Microsoft