Sprawdźcie czy system Windows 10 zainstaluje się jutro na Waszych komputerach PC

Na chwilę zmieniamy temat i przełączamy się na system Windows 10 dla komputerów stacjonarnych. Jeżeli zarezerwowaliście system Windows 10 na Waszych komputerach to być może właśnie w tym momencie pobierana jest aktualizacja. Zobaczcie jak możecie to sprawdzić w łatwy i szybki sposób.

Jutro odbędzie się oficjalna premiera systemu Windows 10 dla komputerów, wraz z którą zostanie udostępniona aktualizacja dla wszystkich komputerów spełniających warunki aktualizacji. Jak się okazuje Microsoft aby uniknąć jutrzejszego przeciążenia serwerów już dzisiaj rozpoczął rozsyłanie aktualizacji.

Jeżeli zarezerwowaliście system Windows 10 to już teraz możecie sprawdzić czy system pobiera się na Waszych komputerach. Aby to zrobić musicie odnaleźć ukryty folder na partycji systemowej o nazwie $windows.~BT i sprawdzić jego zawartość. Jeżeli w środku znajduje się plik ważący około 3GB to znaczy, że jesteście gotowi na jutrzejszą aktualizację do systemu Windows 10.

Przy okazji informuję również, że Microsoft uruchomił stronę poświęconą premierze nowego systemu Windows 10, którą znajdziecie pod adresem blogs.windows.com/launch/. Zapraszam również do obejrzenia filmu promocyjnego Windows 10.

Źródło: Microsoft News