Sprawdzamy czy telefony Lumia zostały wyprzedane w sklepach Microsoft

W zeszłym miesiącu sprawdziliśmy dostępność telefonów Lumia z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile w kilku europejskich sklepach Microsoft. Niektóre z tych sklepów posiadały wybrakowany asortyment a najgorzej wyglądała sytuacja w niemieckim sklepie gdzie zostały wyprzedane wszystkie modele Lumii. W tamtym momencie zastanawialiśmy się czy w niedługim czasie zabraknie telefonów z fabryczną dziesiątką w sklepach Microsoft. Dzisiaj postanowiłem ponownie przejrzeć ofertę sklepów i mam dla Was dobre wiadomości.

Lumia 950 XL w sklepie Microsoft

W ostatnim czasie Microsoft znacząco obniżył ceny telefonów Lumia 550, 650, 950 oraz 950 XL. Przy okazji zauważyłem, że w internetowych sklepach MS przy telefonach z Windows 10 Mobile znajduje się informacja sugerująca, że są to nowości  – zgodnie z powyższym zrzutem ekranowym. Część osób odebrała obniżki cen jako paniczną wyprzedaż stanów magazynowych. Nic bardziej mylnego. Microsoft przez cały czas uzupełnia asortyment czego dowodem jest dostępność wszystkich modeli Lumia w polskim sklepie oraz wznowienie sprzedaży aż trzech z czterech modeli Lumia w niemieckim sklepie. Sytuacja w pozostałych europejskich sklepach pozostała w większości bez zmian czyli w dalszym ciągu największe problemy z dostępnością występują jedynie w przypadku modelu Lumia 950.

Lumia 550Lumia 650Lumia 950Lumia 950 XL
Polskadostępnadostępnauzupełnionodostępna
Niemcyuzupełnionouzupełniononiedostępnauzupełniono
Francjadostępnadostępnaniedostępnadostępna
Hiszpaniadostępnaniedostępnaniedostępnadostępna
Włochydostępnadostępnadostępnadostępna
Portugaliadostępnaniedostępnaniedostępnadostępna
Wielka Brytaniadostępnadostępnadostępnadostępna
Rosjadostępnadostępnadostępnadostępna

Uzupełniony asortyment w sklepach daje nam jasną informację, że w niedługim czasie z pewnością nie zabraknie telefonów Lumia w sklepach Microsoft. Czy przypadkiem Microsoft nie zastosował sprytnej strategii sprzedażowej, której celem jest wzbudzenie niepokoju wśród potencjalnych klientów, którzy w obawie przed nagłym wyprzedaniem danego modelu zdecydowali się niezwłocznie dokonać zakupu? Nawet jeżeli w ostatnim czasie Microsoft odnotował wzrost sprzedaży telefonów to nie zmieni to ogólnej tendencji spadkowej, która może się zmienić dopiero wraz z nadejściem nowych modeli telefonów zarówno od Microsoft jak i od partnerów.