Sony rozważa wypuszczenie telefonu z Windows Phone w tym roku

Według portalu The Information Sony rozważa uruchomienie telefonu z systemem Windows Phone. Jeśli okaże się to prawdą, to posunięcie to przełamałoby obecną lojalność Sony do systemu Android i z pewnością dodałoby świeżej konkurencji w segmencie telefonów z systemem Windows Phone.

Sony Vaio Windows Phone

Podobno obie strony mają już liczne rozmowy i Sony pracuje nad prototypowym urządzeniem z Windows Phone. Prawdopodobnie smartfony dostępne będą pod marką Sony Vaio.

W rozmowach między koncernami nie przeszkodził nawet fakt, że Microsoft przejmie mobilną dywizję Nokii. Na tą chwilę telefony Nokia Lumia nie posiadają żadnej konkurencji bo udział pozostałych producentów takich jak Samsung, HTC czy Huawei jest znikomy. Wolą inwestować w rozwój smartfonów z systemem Android. Aby system Windows Phone odniósł sukces Microsoft potrzebuje nowych partnerów, którzy są skłonni dać nowy impuls.

Podobno również fima ZTE prowadziła rozmowy odnośnie budżetowych telefonów z Windows Phone w Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Europie.

Źródło: The Verge