Snapchat, Slack oraz Twitter z systemu Android zainstalowane na Windows 10 Mobile!

Wczoraj informowałem Was o dokumentacji Project Astoria, która wyciekła do Internetu. Dla przypomnienia napiszę, że dzięki temu narzędziu deweloperzy mogą przenosić swoje aplikacje Android bezpośrednio na system Windows 10 Mobile w większości przypadków bez konieczności ingerencji w kod źródłowy. Dzisiaj portal WMPoweruser podał do informacji publicznej, że udało się zainstalować trzy aplikacje z systemu Android na telefonie z systemem Windows 10 Mobile. Wśród przeniesionych aplikacji znalazły się takie hity jak Snapchat, Slack oraz Twitter.

Jak udało się to zrobić? Wystarczyło pobrać narzędzia o nazwie wconnect tool oraz Android SDK, które są niezbędne aby instalować aplikacje Android w systemie Windows 10 Mobile. Dalej czytamy, że instalacja aplikacji nie sprawiła żadnych problemów. Za pomocą wyżej wymienionych narzędzi można instalować aplikacje za pomocą linii komend w systemie Windows. Warto również dodać, że wszystkie trzy aplikacje nie wymagały żadnych modyfikacji w kodzie aby poprawnie zainstalować się w telefonie z systemem Windows 10.

Slack oraz Twitter działają bez zarzutu. Osoba testująca nie zauważyła żadnych spowolnień ani błędów. Niestety aplikacja Snapchat nie uruchamia się bowiem korzysta z usług Google a to oznacza, że należałoby wprowadzić modyfikacje do kodu źródłowego aby aplikacja funkcjonowała.

Aplikacje Android na Windows 10 Mobile

Jak widać narzędzie Project Astoria to wielka nadzieja dla użytkowników telefonów z systemem Windows. Być może nawet nie będziemy musieli czekać aż deweloperzy zaczną przenosić swoje aplikacje bowiem, jak widać na powyższych zrzutach ekranu, istnieje duża szansa, że będziemy mogli zrobić to sami!

[info]Instrukcję instalacji aplikacji Android na telefonie z systemem Windows 10 Mobile znajdziecie na YouTube.[/info]

Źródło: WMPoweruser